1 1 połowa

SSC Napoli

3

1 1 połowa

• Po trzech latach Napoli znów wygrywa na wyjeździe w Lidze Mistrzów! Duża w tym zasługa Driesa Mertensa, który zdobył dwa gole, a także zaliczył asystę przy decydującym trafieniu Lorenzo Insigne. Dwa trafienia zaliczył także Erling Braut Haaland - młody Norweg w całych rozgrywkach ma już sześć bramek, ale to nie wystarczyło, aby Red Bull Salzburg zdobył dziś choćby punkt. Na dziś to już wszystko, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu, Napoli wygrywa w Salzburgu z Red Bullem 3:2!

• Próbował szczęścia Takumi Minamino, lecz Japończyk uderzył z pola karnego nad poprzeczką.

• Trzy minuty dłużej potrwa to spotkanie.

• Fernando Llorente potraktował rywala łokciem i zarobił żółtą kartkę.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Schodzi Enock Mwepu, wchodzi Sekou Koita.

• Zbyt mocna piłka od Zielińskiego w kierunku Insigne. Nie zrozumiał się z Polakiem napastnik Napoli.

• Insigne nie zdołał przebić się prawą stroną. Od bramki zacznie Carlos.

• Haaland dostał piłkę w polu karnym i natychmiast oddał strzał, tym razem posłał jednak piłkę obok słupka.

• Strzał z dystansu Insigne nie był udany. Włoch uderzył obok słupka.

• Haaland ładnie minął rywala i zagrał prostopadłą piłkę do Hwanga, lecz dobrze interweniował Koulibaly.

• Ostatnia zmiana w Napoli. Kończy występ Jose Callejon, na boisku melduje się Elif Elmas.

• Andre Ramalho zablokował strzał Callejona. Piłka trafiła w rękę, mieliśmy analizę VAR, lecz Brazylijczyk nie przekroczył przepisów - niewiele mógł zrobić, bo odległość była niewielka.

• Próba indywidualnej akcji w wykonaniu Zielińskiego skończyła się autem dla Napoli.

• Porcją gwizdów przez miejscowych żegnany bohater tego meczu, Dries Mertens. Zastępuje go Fernando Llorente.

• Ależ odpowiedź Napoli! Kalidou Koulibaly zagrał długą piłkę do Driesa Mertensa, ten podał w pole karne do Lorenzo Insigne, a rezerwowi gości najpierw się poślizgnął, a później zdołał uderzyć. Piłka po strzale odbiła się od Andre Ramalho i wpadła do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA NAPOLI! LORENZO INSIGNE!

• I już mamy remis! Z lewej strony boiska w pole karne świetnie dośrodkował Zlatko Junuzović, wysoko w górę wyskoczył niepilnowany Erling Braut Haland i doprowadził do remisu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA RED BULLA! ERLING BRAUT HAALAND!

• Minamino uderzył sprzed pola karnego, piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

• Atak pozycyjny gospodarzy nie przynosi efektu. Austriacy biją głową w mur - obrona Napoli w drugiej połowie gra naprawdę dobrze.

• Pierwsza zmiana także w zespole Red Bulla. Schodzi Patson Daka, za niego Majeed Ashimeru.

• Starają się odpowiedzieć gospodarze. Zbyt mocne dośrodkowanie w kierunku Haalanda.

• Mamy zmianę w zespole Napoli. Opuszcza boisko Hirving Lozano, pojawia się na nim Lorenzo Insigne.

• Napoli wraca na prowadzenie! Po prawej stronie boiska dwójkową akcję rozegrali Allan oraz Kevin Malcuit, Francuz dośrodkował w pole karne, a piłka po rykoszecie trafiła do Driesa Mertensa. Ten ostatni miał sporo miejsca i bez problemu trafił do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL DLA NAPOLI! DRIES MERENS!

• Dośrodkowanie Hwanga z lewej strony boiska zbyt głębokie, spokojnie złapał piłkę Meret.

• Malquit próbował wyłożyć piłkę będącemu przed polem karnym Zielińskiemu, ale futbolówka nie dotarła do Polaka.

• Spory błąd Rasmusa Kristensena, który na własnej połowie stracił piłkę na rzecz Fabiana Ruiza. Hiszpan z ostrego kąta uderzył obok słupka.

• Tempo meczu w porównaniu do pierwszej połowy znacznie spadło. Niewiele dzieje się na razie w tej części meczu.

• Spore pretensje do arbitra miał teraz Jesse Marsch. Amerykański trener zobaczył żółtą kartkę.

• Bardzo aktywny na początku drugiej połowy jest Daka. Tym razem gracz gospodarzy nie zdołał opanować piłki i ta wyszła poza boisko.

• Woeber zagrał w pole karne do Daki, ten uderzał głową z bardzo trudnej pozycji. Do celu nie brakowało wiele, ale piłka przeszła obok słupka.

• Woeber zagrał prostopadłą piłkę w pole karne do Daki, lecz ten drugi uderzył nieczysto i obok słupka.

• Hwang zagrał w pole karne do Daki, lecz ten został zablokowany.

• Od środka wznowił mecz Red Bull. Oba zespoły na razie bez zmian.

• Czas na drugą połowę!

• Piłkarze obu drużyn wracają powoli na boisko. Za chwilę początek drugiej połowy.

• Naprawdę ciekawy mecz oglądamy na razie w Salzburgu. Napoli zaczęło od ataków na bramkę rywala, a aktywny był przede wszystkim Dries Mertens. Pierwszą dobrą okazję miał już po kilkudziesięciu sekundach. Wówczas górą był Cican Stanković, ale w 17. minucie bramkarz gospodarzy nie miał już szans na skuteczną interwencję. Później Stanković doznał kontuzji, ale to nie przeszkodziło gospodarzom. Alex Meret trzykrotnie ratował Napoli - raz powstrzymał Patsona Dakę, dwukrotnie Erlinga Brauta Haalanda. Wobec strzału Norwega z rzutu karnego był już jednak bezradny. Do przerwy mamy więc remis 1:1. Czy ktoś zdoła zadać decydujący cios w drugiej połowie? Wracamy za niespełna kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy!

• Takumi Minamino łokciem potraktował Allana. Dziwne, że arbiter nie zdecydował się na okazanie mu kartki.

• Erling Braut Haaland ostro faulował Sebastiano Luperto. Norweg zarobił żółtą kartkę.

• Pięć minut doliczył do pierwszej połowy arbiter. Wszystko ze względu na kontuzję Stankovicia.

• Po raz pierwszy do poważniejszej interwencji zmuszony Carlos. Rezerwowy bramkarz Red Bulla miał lekkie problemy z piąstkowaniem, ale pozostało to bez konsekwencji.

• Po golu mistrzowie Austrii nieco spuścili z tonu. Spokojnie rozgrywa piłkę Napoli.

• Mamy remis! Kevin Malcuit dał wejść w pole karne Hee-chanowi Hwangowi, a potem zupełnie niepotrzebnie faulował rywala. Erling Braut Haaland pewnie wykorzystał rzut karny, strzelając w prawy róg - Alex Meret powędrował w drugą stronę.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA SALZBURGA! ERLING BRAUT HAALAND!

• Kevin Malcuit za faul w polu karnym zarobił żółtą kartkę.

• RZUT KARNY DLA SALZBURGA! Kevin Malcuit faulował Hwanga!

• Mamy pierwszą żółtą kartkę w tym meczu. Upomniany Hirving Lozano.

• Mertens zagrał świetną prostopadłą piłkę w pole karne do Malcuita. Francuz nie zdołał jednak podać Piotrowi Zielińskiemu.

• Alex Meret ratuje Napoli! Sporo miejsca w polu karnym miał Patson Daka, uderzył z powietrza przy słupku, lecz bramkarz Napoli wyciągnął się i zbił piłkę na rzut rożny!

• Maximilian Woeber nieco przypadkowo zagrał do Haalanda. Koulibaly wybił piłkę na rzut rożny.

• Cican Stanković musi opuścić boisko. W jego miejsce Carlos Miguel Coronel.

• Red Bull Salzburg ma spory problem. Cican Stanković doznał kontuzji mięśnia dwugłowego.

• Mertens zauważył wysuniętego Stankovicia i strzelał ze sporej odległości. Tym razem pomylił się Belg.

• Andreas Ulmer wbiegł z piłką w pole karne, ale jego uderzenie zablokował Koulibaly.

• Mocniej przycisnęli teraz gospodarze. Takumi Minamino wywalczył rzut rożny.

• Jeszcze jedna próba Haalanda. Tym razem z nieco dalszej odległości i niecelna.

• Kolejny pojedynek Haalanda z Meretem! W pewnym momencie wydawało się, że Norweg będzie mógł nawet minąć bramkarza, lecz golkiper Napoli świetnie zatrzymał strzał rywala!

• Patson Daka zagrał prostopadłą piłkę do Haalanda, Norweg dość szczęśliwie minął Koulibaliego, lecz przegrał pojedynek z Meretem!

• Callejon dośrodkował w pole karne, ale wrzutka była zbyt głęboka. Spokojnie złapał piłkę Stanković.

• Goście zdominowali na razie rywali w środku pola. Austriacy nie mogą przedostać się pod bramkę Mereta.

• Dries Mertens od początku szukał dziś gola i trafił do siatki! Jose Callejon dobrze zgrał piłkę głową w pole karne, a Mertens huknął z ostrego kąta pod poprzeczkę, nie dając szans na reakcję bramkarzowi!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL DLA NAPOLI! DRIES MERTENS!

• Allan był naciskany przed własnym polem karnym i omal nie popełnił błędu. Ostatecznie wybił piłkę Koulibaly.

• Kevin Malcuit źle ustawił się przed własnym polem karnym, lecz potem naprawił błąd, wybijając piłkę na rzut rożny.

• Bardzo aktywny na początku meczu jest Mertens. Teraz uderzał z pola karnego, lecz został zablokowany.

• Zlatko Junuzović ucierpiał w starciu z Piotrem Zieliński. Austriak ma problemy z kolanem.

• Nie ma gola dla Red Bulla! Enock Mwepu uderzał sprzed pola karnego, piłka odbiła się od dwóch graczy Napoli i trafiła do Erlinga Brauta Haalanda. Norweg umieścił ją w siatce, był jednak na wyraźnym spalonym!

• Mamy jeszcze analizę VAR - mógł być spalony!

• Dries Mertens miał piłkę w polu karnym, czysto wybił ją spod nóg graczowi Napoli Enock Mwepu.

• Kalidou Koulibaly dobrze zatrzymał Hee-chan Hwanga. Od bramki zacznie grę Alex Meret.

• Niedokładny przerzut Jose Callejona w stronę Piotra Zielińskiego. Przeprosił Polaka Hiszpan, bo nasz zawodnik nie miał szans na dojście do piłki.

• Napoli bardzo bliskie wyjścia na prowadzenie! Dries Mertens huknął z woleja, świetnie obronił ten strzał Cican Stanković!

• Od środka zaczęło mecz Napoli. Włosi w błękitno-białych strojach, gospodarze na czerwono.

• Zaczynamy!

• Czas na hymn Ligi Mistrzów!

• Sędzią głównym dzisiejszego meczu jest Clement Turpin. Francuz właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko.

• W zeszłym sezonie oba kluby mierzyły się w 1/8 finału Ligi Europy. W pierwszym meczu Napoli wygrało na własnym boisku 3:0. W rewanżu lepsi byli Austriacy, lecz zwycięstwo 3:1 nie wystarczyło im do awansu. Dobre wspomnienia z rywalizacji z Red Bullem ma Arkadiusz Milik - Polak w obu spotkaniach trafiał do siatki.

• Napoli w pierwszym meczu fazy grupowej pokonała broniący tytułu Liverpool - w końcówce bramki na wagę trzech punktów zdobyli Dries Mertens oraz Fernando Llorente. Druga kolejka była jednak bardzo rozczarowująca dla drużyny Carlo Ancelottiego, bo Włosi tylko zremisowali z Genkiem. Które oblicze zespołu zobaczymy dzisiaj?

• Red Bull Salzburg to jedno z największych pozytywnych zaskoczeń w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Mistrzowie Austrii w pierwszej kolejce pokonali Genk 6:2, a hat-trickiem popisał się Erling Braut Haaland. W drugiej serii gier drużyna Red Bulla odrobiła trzy bramki straty do Liverpoolu na Anfield, lecz ostatecznie przegrała 3:4. Tamten mecz pokazał jednak, że Austriacy naprawdę mogą liczyć się w walce o awans do fazy pucharowej.

• W pierwszej jedenastce Napoli jest Piotr Zieliński. Na ławce rezerwowych mecz zacznie Arkadiusz Milik:

• Oto podstawowy skład oraz rezerwowi Red Bulla Salzburg:

• Czas na kolejne emocje z Ligą Mistrzów! Dla polskich kibiców bardzo ciekawie zapowiada się mecz w Austrii: Red Bull Salzburg podejmie w nim klub Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika - SSC Napoli. Początek tego spotkania już o godzinie 21:00, a na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Państwa Maciej Pietrasik!