MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Razem o kredytach

(mch)
W Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Przasnyszu 13 marca za sprawą Stowarzyszenia "Razem" zagościł Bank Przemysłowo-Handlowy SA.

W kolejnym spotkaniu z cyklu szkoleń organizowanych przez Centrum Edukacji dla Demokracji uczestnicy poznawali tajniki wiedzy bankowej. Wysłuchali wykładu Joanny Maćkowskiej na temat historii pieniądza i bankowości. Poznali strukturę systemu bankowego w Polsce. Niewątpliwą atrakcją była prezentacja wypożyczonych od przasnyskich kolekcjonerów starych monet, banknotów z różnych stron świata, jak również polskich monet kolekcjonerskich. Maria Soja zaprezentowała sposoby lokowania pieniędzy.
Magdalena Maćkowska przedstawiła uczestnikom zasady udzielania przez banki kredytów inwestycyjnych, obrotowych i konsumpcyjnych. Wyjaśniła różnicę pomiędzy terminami "kredyt" i "pożyczka".
W zajęciach uczestniczyły 92 osoby, żadna nie wyraziła chęci związania swojej przyszłości z bankiem: - Zbyt trudne, stwierdzili po zakończeniu zajęć.
Następne zajęcia z cyklu Centrum Edukacji dla Demokracji odbędą się 23 kwietnia w LO - tematem zajęć będą organizacje pozarządowe i wolontariat.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki