Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Ratujcie szpital!

J. Pawłowski
Wojciech Miazga na sesji Rady Miejskiej (na pierwszym planie prezydent Załuska i wiceprezydent Mieczkowska)
Wojciech Miazga na sesji Rady Miejskiej (na pierwszym planie prezydent Załuska i wiceprezydent Mieczkowska) J. Pawłowski
Sześć kompletnie zamkniętych oddziałów i pozostałe oddziały przyjmujące pacjentów tylko w sytuacjach zagrożenia życia. Taką wizję działania szpitala w ostatnim kwartale tego roku roztoczył przed miejskimi radnymi dyrektor ostrołęckiego szpitala Wojciech Miazga.

Rada Miejska Ostrołęki zajmowała się problemami szpitala na sesji 24 września. Radni przyjęli rezolucję, w której wzywają Narodowy Fundusz Zdrowia, samorząd województwa i inne organizacje do jak najszybszego zapewnienia pieniędzy ostrołęckiemu szpitalowi, żeby można było normalnie leczyć pacjentów.
Władze Ostrołęki, w tej kryzysowej sytuacji mogłyby zapłacić szpitalowi za leczenie mieszkańców miasta. Z dyskusji na ostatniej sesji Rady Miejskiej wynika, że nawet gdyby miasto chciało wspomóc w ten sposób szpital, to nie może tego zrobić, bo stworzyłoby niebezpieczny preceddens. W kolejnych latach Narodowy Fundusz Zdrowia mógłby dawać szpitalowi w Ostrołęce coraz niższe kontakty licząc, że w razie problemów brakującą kwotę dołoży miasto.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki