Ratownicy z Mistrzostw Polski wrócili z medalami. Zobacz zdjęcia

Medaliści WOPR-OS Mateusz Adamowski i Hubert Nakielski z trenerem Dariuszem Małkowskim Archiwum klubu
Świetny występ na swoim koncie zapisali ostrołęccy ratownicy w VI Zimowych Mistrzostwach Polski, które odbyły się w przedświąteczny weekend w Nowej Rudzie.

Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym

W zawodach wzięły udział dwie reprezentacje z naszego miasta. Lepiej zaprezentowali się podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego, którzy z zawodów wrócili z trzema medalami - złotym, srebrnym i brązowym.

WOPR-OS do rywalizacji przystąpił w składzie: Anna Mierzejewska, Aleksandra Milewska, Hubert Nakielski i Mateusz Adamowski. Tytuł mistrza Polski i złoty medal na dystansie 100 m ratownik wywalczył Mateusz Adamowski, który ponadto został wicemistrzem Polski na dystansie 100 m ratowanie w płetwach.

Bardzo dobry występ w kategorii junior młodszy zanotował Hubert Nakielski, który zdobył brązowy medal na dystansie 100 m ratownik. Hubert ponadto dwukrotnie zajmował czwarte miejsce na 50 m holowanie manekina (do brązowego medalu zabrakło zaledwie 0,19 s) i 100 m kombinowane oraz był piąty na 100 m ratowanie w płetwach.

Anna Mierzejewska dwukrotnie plasowała się na piątej pozycji (50 m holowanie manekina i 100 m ratowanie manekina w płetwach) oraz na szóstej pozycji na 100 m ratownik. Aleksandra Milewska miała dużą przerwę w treningach, która na 50 m holowanie manekina i 100 m kombinowane nie pozwoliła na walkę o czołowe lokaty.

Trzy medale w zawodach wywalczyli również zawodnicy Ostrołęckie WOPR. Srebrny krążek na swoim koncie zapisał junior młodszy Karol Bojarski w konkurencji 100 m ratowanie kombinowane oraz brązowy na 50 metrów holowanie manekina. Brązowy medal wywalczył również młodzik Filip Bagiński w konkurencji 100 metrów ratowanie manekina w płetwach.

Cały artykuł tylko w kolejnym papierowym wydaniu "Tygodnika Ostrołęckiego"