Rafał Dymerski odwołany. Zobacz, jak głosowali radni

(bm)
Rafał Dymerski (po prawej) miał na sali jednego zwolennika. To dyżurny ostrołęcki happener Andrzej Szwelicki
Rafał Dymerski (po prawej) miał na sali jednego zwolennika. To dyżurny ostrołęcki happener Andrzej Szwelicki Fot. B. Modzelewska
Już po głosowaniu.

Radni z klubu PO zadeklarowali, że nie wezmą w nim udziału, podobnie klub Nasza Ostrołęka. Dołączyli do ich również radni Marek Gogulski i Tadeusz Giers. Argumentowali identycznie - to wewnętrzna sprawa koalicyjnego klubu radnych PiS.

Przypomnijmy, pod wnioskiem dotyczącym odwołania Rafała Dymerskiego z funkcji wiceprzewodniczącego RM podpisało sześcioro radnych. Podczas trwającej właśnie sesji RM przewodniczący RM Dariusz Maciak powiedział, że powodem takiej decyzji jest brak zaufania do radnego Dymerskiego.

Siedmiu radnych było za, jeden przeciw, jeden wstrzymał się od głosu, dziesięciu nie wzięło udziału w głosowaniu. Przy takim układzie głosów wiceprzewodniczący Rafał Dymerski stracił swoje stanowisko.

Komentarze 5

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

t
tez spoldzielca
W dniu 28.01.2010 o 18:10, Jerzy Dąbczak napisał:

Zgadzam się. I pytam, dlaczego dopiero teraz.


i bardzo dobrze, ze odwolali, oby tez prezesotwa w spldzielni Centrum nie odebrali
G
Gość
"Siedmiu radnych było za, jeden przeciw, jeden wstrzymał się od głosu, dziesięciu nie wzięło udziału w głosowaniu. Przy takim układzie głosów wiceprzewodniczący Rafał Dymerski stracił swoje stanowisko" - tymczasem zgodnie z art. 19 ustawy o samorządzie gminnym:
Art. 19.
1. Rada gminy wybiera ze swego grona przewodniczącego i 1-3 wiceprzewodniczących bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowego składu rady, w głosowaniu tajnym.
2. Zadaniem przewodniczącego jest wyłącznie organizowanie pracy rady oraz prowadzenie obrad rady. Przewodniczący może wyznaczyć do wykonywania swoich zadań wiceprzewodniczącego. W przypadku nieobecności przewodniczącego i niewyznaczenia wiceprzewodniczącego, zadania przewodniczącego wykonuje wiceprzewodniczący najstarszy wiekiem.
3. (23) (skreślony).
4. Odwołanie przewodniczącego i wiceprzewodniczących następuje na wniosek co najmniej 1/4 ustawowego składu rady gminy w trybie określonym w ust. 1.
5. W przypadku rezygnacji przewodniczącego lub wiceprzewodniczącego rada podejmuje uchwałę w sprawie przyjęcia tej rezygnacji nie później niż w ciągu 1 miesiąca od dnia złożenia rezygnacji.
6. Niepodjęcie uchwały, o której mowa w ust. 5, w ciągu 1 miesiąca od dnia złożenia rezygnacji przez przewodniczącego lub wiceprzewodniczącego jest równoznaczne z przyjęciem rezygnacji przez radę gminy z upływem ostatniego dnia miesiąca, w którym powinna być podjęta uchwała.

Panowie miejscy prawnicy, to odwołali tego Dymerskiego czy nie??? Siedem głosów to bezwzględna większość, jeśli pozostali byli na sali a nie brali udziału w głosowaniu?
J
Jerzy Dąbczak
W dniu 28.01.2010 o 16:50, Ultimate napisał:

No nie proszę cię. Rafał Dymerski odwołany - dziękujemy dowidzenia.


Zgadzam się. I pytam, dlaczego dopiero teraz.
U
Ultimate
No nie proszę cię.

Rafał Dymerski odwołany - dziękujemy dowidzenia.
....
[spam]
Dodaj ogłoszenie