Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Radość tworzenia teatru

(mb)
Mazowiecki Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych

Dziewięć placówek opiekuńczo-wychowawczych z północnego Mazowsza zaprezentowało się podczas Dni Teatru i Poezji w Makowie.
W Miejskim Domu Kultury w Makowie doszło do kolejnej odsłony Mazowieckiego Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych, przebiegającego pod hasłem "Radość tworzenia". Na makowskiej scenie 22 maja wychowankowie z dziewięciu placówek opiekuńczo-wychowawczych z północnego Mazowsza wystawiło swoje spektakle teatralne. Była pantomima, był teatrzyk kukiełkowy, nie zabrakło też poezji ks. Jana Twardowskiego, którą zaprezentowały dzieci z makowskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.
Jury nagrodziło wszystkie występujące zespoły, ale musiało wybrać jeden, który 10 czerwca wystąpi na uroczystej gali w warszawskim Teatrze Na Woli. Pojadą tam i wystąpią niepełnosprawni artyści z Dziennego Centrum Aktywności w Wyszkowie, którzy przygotowali pantomimę "Stworzenie świata".
Nagrody wręczali: Ryszard Poznakowski - kompozytor, honorowy gość przeglądu oraz starosta Kazimierz Białobrzeski.
- Od trzech lat nasze centrum prowadzi program, który pomimo trudności przynosi efekty - powiedziała Małgorzata Błoch-Wiśniewska, dyrektor Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie.
- Jestem pełen podziwu dla wszystkich występujących tutaj zespołów - mówił Ryszard Poznakowski.
Organizatorami Dni Teatru i Poezji w Makowie były: makowska fundacja "O uśmiech dziecka" oraz Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie.
Oprócz występów na scenie, uczestnicy makowskiej imprezy mogli obejrzeć w sąsiedniej Galerii M wystawę prac plastycznych wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Przeradowie.
*
W przeglądzie wystąpiły zespoły ze Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych w: Ostrołęce, Makowie Maz., Czarni, Pułtusku, Wyszkowie, Domu Pomocy Społecznej w Fiszorze, Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Niegowie, Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku i Dziennego Centrum Aktywności w Wyszkowie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki