Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Radny na gazie razy dwa

(epe)
Czesław M., radny gminy Kadzidło został zatrzymany przez policję za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Dzień później policja złapała radnego po raz drugi, jechał samochodem, chociaż odebrano mu prawo jazdy. Był pijany.

Do zdarzenia doszło 25 listopada. Tego dnia rano zebrała się Rada Gminy Kadzidło. Był na niej radny M. Sesja miała charakter objazdowy - radni, tak jak rok temu - sprawdzali inwestycje gminne. Sesja rozpoczęła się o godzinie 11.00, o 13.00 radni wrócili do Kadzidła na wspólny obiad. Skończył się on około 16.00.
- Wróciłem wtedy do domu - mówi Jan Pabich, wójt Kadzidła. - Co robili potem radni, nie wiem.
Najwidoczniej jednak, niektórzy postanowili kontynuować spotkanie.
25 listopada o godzinie 20.20, wracający z pracy w Myszyńcu policjant, w Kadzidle zobaczył jadącego zygzakiem volkswagena jettę. Zatrzymał kierowcę, który miał w wydychanym powietrzu 2,20 promila alkoholu. Pijany kierowca okazał się być radnym gminy Kadzidło.
Policjanci zatrzymali Czesławowi M. prawo jazdy, poinstruowali, że będzie mu ono odebrane za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Najwidoczniej to nie powstrzymało radnego od potrzeby poruszania się samochodem. Dzień później, 26 listopada o godzinie 14.40 przed posterunkiem policji zatrzymali go funkcjonariusze z Baranowa. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie 2,56 promila alkoholu.
Czesław M. wcześniej nie był radnym. W Radzie Gminy Kadzidło reprezentował wieś Wach.
W Kadzidle na temat "wpadki" Czesława M. mówi się niechętnie.
- Dopiero dzisiaj się o wszystkim dowiedziałam - powiedziała Teresa Duszak, przewodnicząca Rady Gminy.
- Mogę powiedzieć tylko, że nie powinno dojść do takiej sytuacji - mówi wójt Pabich.
*
Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu jest przestępstwem. Radny stanie przed sądem grodzkim. Po uprawomocnieniu się wyroku, jeśli będzie on skazujący, radny straci mandat z mocy prawa. Po uprawomocnieniu się wyroku rada musi go odwołać w ciągu trzech miesięcy. Jeżeli tego nie zrobi, organ nadzorujący, czyli wojewoda, zajmie się tą sprawą.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki