MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Radni zgodzili się na powstanie specjalnej strefy

Jarosław Sender
Są chętni do inwestowania w Sierakowie

Powiat. Ostatnia sesja rady powiatu została zwołana w trybie pilnym. Do rozpatrzenia radni mieli tylko jedną sprawę. Wyrazili zgodę na włączenie części terenów po byłym lotnisku w Sierakowie do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN. Z 309 ha terenu lotniska 55,07 ha gruntów wydzielono na działalność podlegającą specjalnej strefie ekonomicznej. Temat utworzenia w Przasnyszu strefy obecny był w dyskusjach o terenach po byłym lotnisku wojskowym już od dłuższego czasu. Utworzenie strefy zostało również wpisane do Strategii Powiatu Przasnyskiego.

Jak przypomniał podczas sesji starosta przasnyski, Zenon Szczepankowski, sprawę utworzenia strefy zgłaszał m.in. przewodniczący rady powiatu, Krzysztof Bieńkowski. Jednak mimo wielu wysiłków, nie zdołano przekonać działających w kraju stref ekonomicznych do tego, by włączyły teren w Sierakowie w swoje struktury. Teraz, po zmianach ustaw dotyczących funkcjonowania stref oraz wsparciu marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika i wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka, z którymi spotkał się starosta, utworzenie specjalnej strefy ekonomicznej w Przasnyszu stało się bardzo realne.

Przedstawiciele ministerstwa i Strefy Tarnobrzeskiej wraz z władzami powiatu prowadzą rozmowy w kwestii znalezienia inwestorów strategicznych na teren, który uznawany jest jako jedna z najlepszych lokalizacji pod inwestycje na Mazowszu.

- Specjalna Strefa Ekonomiczna wzmocni atrakcyjność inwestycyjną tego terenu. Nada mu charakter wyodrębnionej administracyjnie części terytorium kraju, przeznaczonej wyłącznie do prowadzenia działalności gospodarczej na preferencyjnych warunkach - przedstawia nam stanowisko starostwa rzecznik prasowy, Sławomir Czaplicki. - Przedsiębiorca inwestujący w SSE może otrzymać pomoc regionalną w postaci zwolnienia z podatku dochodowego CIT lub PIT w wysokości do 40 proc. kosztów kwalifikowanych.

Do tej pory 15 przedsiębiorców zadeklarowało chęć inwestowania na tym obszarze. n (ig, bb)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki