MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Radni za wójtem. Są zadowoleni z jego pracy

MU
Radni jednogłośnie udzielili absolutorium wójtowi Waldemarowi Brzostkowi
Radni za wójtem. Są zadowoleni z jego pracy
MU

(fot. MU)

Spośród wielu ważnych spraw poruszanych na ostatniej sesji rady gminy Ostrów Mazowiecka chyba najważniejszą dla wójta było absolutorium za wykonanie budżetu w 2011 roku.

Przed głosowaniem radni zapoznali się z przygotowaną przez wójta prezentacją multimedialną dotyczącą dochodów i wydatków gminy, a następnie zapoznali się z opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej i opinią komisji rewizyjnej. Obie opinie były pozytywne, a żaden z trzynastu radnych (nie było dwóch radnych) obecnych na sesji nie miał uwag do pracy wójta.

- To co widzieliśmy na prezentacji pokazuje, jak wiele dobrego dzieje się w naszej gminie - chwalił wiceprzewodniczący rady gminy, Sylwester Rozumek. - Tworzymy rodzinę samorządową, czego zazdroszczą nam inne gminy. Czujemy się w tej gminie bezpiecznie, a rodzina czuje się bezpiecznie, kiedy głowa rodziny tak rządzi budżetem domowym, że nikomu niczego nie brakuje. I tak jest w naszej gminie.

Radni jednogłośnie zatwierdzili sprawozdanie finansowe za 2011 rok i także jednogłośnie udzielili wójtowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu.

Po przyjęciu braw, kwiatów i gratulacji Waldemar Brzostek podziękował radnym, sołtysom oraz swoim współpracownikom i pracownikom.

- Działamy w jednym, tym samym kierunku, każdy dostrzega potrzeby całej gminy - mówił. - Dziękuję za absolutorium, bo to mobilizuje, motywuje do jeszcze cięższej pracy na rzecz rozwoju gminy.

Wydatki gminy w 2011 roku wyniosły ponad 38 mln złotych, z czego na inwestycje przeznaczono ponad 9 milionów złotych (24 procent wszystkich wydatków).

Dług publiczny gminy na koniec 2011 roku wyniósł ponad 13 milionów złotych, czyli ok. 34 procent przy dopuszczalnych 60 procentach zadłużenia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki