Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rada gminy Rzekuń chce referendum w sprawie integralności ziem rzekuńskich

red
Facebook Bartosz Podolak
Będziemy starali się doprowadzić do referendum w sprawie zachowania integralności ziem rzekuńskich - zapowiadają radni i sołtysi gminy Rzekuń.

Samorząd ostrołęcki chce przyłączyć do miasta część trzech sołectw gminy Rzekuń, w tym teren przyszłej elektrowni. W poniedziałek podjęto w tej sprawie uchwałę (więcej tutaj: Hańba! Złodzieje! Emocje na sesji. Radni za zmianą granic). Obecni na sesji byli przedstawiciele gminy Rzekuń, którzy protestowali przeciwko planom miasta.

Tego samego dnia debatowali do późna. Zastanawiali się nad tym, jakie mają podjąć dalsze kroki w tej sprawie. Co ustalili, na Facebooku poinformował radny gminy Rzekuń Bartosz Podolak:

Kochani dalej działamy!
W dniu wczorajszym zorganizowaliśmy spotkanie Całej Rady Gminy Rzekuń i Sołtysów. Podczas spotkania poinformowaliśmy wszystkich samorządowców o dotychczasowych działaniach prowadzonych przez Radę Gminy w Rzekuniu oraz szeroko dyskutowaliśmy na temat tego co działo się w ostatnim czasie.
Podczas spotkania omawialiśmy również różne scenariusze prowadzonych działań przez cały samorząd w Rzekuniu. Pragnę Państwa poinformować, że ostatecznie wspólnie ustaliliśmy, że jako cały samorząd Rada Gminy oraz sołtysi będziemy starali się doprowadzić do REFERENDUM w sprawie zachowania integralności ziem Rzekuńskich. Spotkanie trwało do późnych godzin wieczornych.
W dniu dzisiejszym przewodniczący Rady Gminy w Rzekuniu poinformował wójta o planowanych działaniach Radnych i Sołtysów w tej kwestii oraz poprosił o wspólne przygotowanie tego dużego dla naszej gminy przedsięwzięcia.
Szanowni Państwo pragnę podkreślić, że nasze stanowisko wypracowane w dniu wczorajszym jest spójne i zgodę na to działanie wyrazili WSZYSCY RADNI RADY GMINY RZEKUŃ oraz wszyscy przybyli Sołtysi - był prawie komplet.
Tym samym jako samorząd jesteśmy w tej kwestii jednomyślni - STANOWCZO SPRZECIWIAMY SIĘ DZIAŁANIOM PODJĘTYM PRZEZ URZĄD MIASTA OSTROŁĘKA POLEGAJĄCYCH NA ODŁĄCZENIU CZĘŚCI ZIEM Z GMINY RZEKUŃ NA RZECZ MIASTA OSTROŁĘKA.
Za skorzystanie z mojego zaproszenia serdecznie dziękuję wszystkim Radnym oraz Sołtysom - myślę, że teraz będziemy spotykali się częściej i RAZEM podejmowali tak ważne decyzje w tym czasie dla naszego samorządu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki