MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pyszna zabawa na Dzień Dziecka

(mm, s.j., r)
Jedną z największych atrakcji dla dzieci była prezentacja wozu strażackiego
Jedną z największych atrakcji dla dzieci była prezentacja wozu strażackiego Fot. M. Mrozek
Dzieci z ostrołęckich podstawówek - nr 1, 2, 5 i 6 na festyn z okazji Dnia Dziecka zaprosił w piątek 30 maja do Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 zarząd oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Ostrołęce. W organizację zabawy włączyło się również Koło Przyjaciół Dzieci działające przy ZSZ nr 2, którego przewodniczącą jest Barbara Cieślak.

W Ostrołęce z TPD

Jedną z największych atrakcji dla dzieci była prezentacja wozu strażackiego
(fot. Fot. M. Mrozek)

Na placu za szkołą najmłodsi przez całe przedpołudnie bawili się, uczestniczyli grach i konkursach przygotowanych przez organizatorów. Zajadali się lodami, owocami, słodkościami a także kiełbaską z grilla.
Na zakończenie festynu każde dziecko otrzymało upominki.
Ponadto Zarząd Oddziału TPD z okazji Dnia Dziecka na całodniową wycieczkę do Warszawy zabrał wychowanków Środowiskowych Ognisk Wychowawczych z Lelisa i Myszyńca. Dzieci zwiedzały m.in. Senat i Zamek Królewski, były też na lotnisku i w kinie.
Zarząd Oddziału TPD za naszym pośrednictwem dziękuje wszystkim, którzy wsparli akcję. Są to: Mirosław i Anna Olech - cukiernia Mirana, sieć sklepów Lena - Longina Berner, sieć sklepów Gośka i Małgorzata Śledziewska, państwo Truskolascy - masarnia Smak, państwo Zielińscy - hurtownia napojów, Czesław Kisiel - dyrektor ZSZ nr 2, nauczyciele - Barbara Cieślak, Ewa Rudzik, Ewa Tarnowska, Sylwia Majewska, Iwona Kwiatkowska, Wioletta Dzidzicka, Marzena Małkowska, Edyta Sikora, Marzena Rogalska, Jerzy Dąbrowski, Jarosław Żebrowski, uczniowie ZSZ nr 2, dyrektor Miejskiego Zakładu Komunikacji, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej.

W Czerwinie z gimnazjym

Publiczne Gimnazjum w Czerwinie już po raz czwarty zaprosiło najmłodszych mieszkańców gminy na ich święto. Podczas festynu wystąpiły dzieci z przedszkola w Czerwinie, był konkurs piosenki i koncert Jacka Szymańskiego, ucznia czerwińskiego gimnazjum. Była również aukcja portretów "Ich serca biją dla gminy".
Chętni mogli uczestniczyć w małej i dużej loterii fantowej, kupić prace wykonane przez uczniów gimnazjum, wypić kawę i herbatę w małej cukierence.
Każdy biorący udział w poszczególnych konkurencjach otrzymał nagrodę. Zakup wielu atrakcyjnych nagród był możliwy dzięki ofiarności sponsorów, za co serdecznie dziękują dzieci i młodzież z gminy Czerwin. W tym roku byli to: państwo Irena i Kazimierz Rupińscy, państwo Janina i Krzysztof Wyszomierscy, apteka w Czerwinie Agnieszka Łada, stacja paliw "Grach" w Czerwinie Marek Graniszewski, piekarnia Karol Szlenkier SA, Zakład Gospodarki Komunalnej Roman Pęksa, sklep spożywczy Alina Kamienowska, sklep spożywczy Elżbieta Gumkowska, sklep spożywczy Regina Adamowska, Zielony Market w Czerwinie, piekarnia w Czerwinie Marcin Bednarczyk, ZPM w Troszynie państwo Truskolascy, Ostrołęcka Spółdzielnia Mleczarska, Niezależne Stowarzyszenie "Kurpik" w Ostrołęce, sklep z materiałami biurowymi "Best-Office" w Ostrołęce, Zakład Fotograficzny "Fotojoker" w Ostrołęce, gospodarstwo domowe w Ostrołęce Jadwiga Zajkowska, "Nasz Dom" w Rzekuniu, hurtownia "Centrum" w Ostrołęce.

Nie bierz tego, Żwirku!

W Szkole Podstawowej nr 8 świętowano Dzień Dziecka. Impreza pod hasłem "Nałogom mówimy nie", która rozpoczęła się o 9.00 i od tejże godziny słowa "spokój" i "cisza" zniknęły z podręcznego słowniczka nauczycieli. Głośne brawa i okrzyki od początku dopingowały występujących. Najpierw przekonaliśmy się, jak uczniowie walczą z nałogami słowem, potem jak walczą czynem. Na ringu waleczna dziewczyna w masce jednym ciosem powaliła nie tylko papierosy, ale i narkotyki, po czym zadowolona z siebie wraz z kolegami odśpiewała "We Are The Champions".
Zanim jeszcze widownia ochłonęła, na scenę wkroczyły już roztańczone postacie w koszulkach własnego pomysłu i wykonania, każda z nich oczywiście z przerażającym bądź chwytającym za serce napisem lub obrazem przedstawiającym okropności związane z uzależnieniami; od grafitti, przez rysunki, aż do malunków na twarzy - czarno-białych alegorii skutków uzależnień.
Była także wystawa batików (jeden z nich został z miejsca sprzedany) tworzonych w ostrołęckiej Galerii, także przez uczniów "ósemki", tańce energicznego zespołu, konkursy, z nagrodami oczywiście, bardzo zdrowymi zresztą, nawet dyskoteka - wszystko w ścisłej zależności od tematu przewodniego.
Dlaczego akurat o uzależnieniach mówiono w Dzień Dziecka - takie niewinne święto i tak poważny problem?
- W szkole już od dawna prowadzona jest profilaktyka antyuzależnieniowa, realizowana dzięki programowi "Szkoła z klasą" w czasie takich właśnie imprez czy zajęć plastycznych. W każdej szkole są narkotyki, papierosy, u nas także, dlatego wszyscy chcemy zwracać na nie uwagę - mówiła nauczycielka Agata Sakowska.
I ta uwaga rzeczywiście została zwrócona, bez pomocy nudnych i wytartych haseł, ale dzięki pomysłom dzieci - bo nie tylko w moich uszach będzie brzmiał głos krasnala z krótkiego przedstawienia proszącego - "Nie bierz tego, Żwirku". No i na całe życie zapamiętam, że " Ic mówi nałogom - NIE".

Radosne święto dzieci

Poniedziałek 2 czerwca był jednym z najciekawszych i najradośniejszych dni w roku dla dzieci z gminy Stary Lubotyń. Zjechały ze szkół w Sulęcinie, Podbiela i Gniazdowa, by w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Lubotyniu świętować Dzień Dziecka. Małych gości witali dyrektorzy szkoły podstawowej i gimnazjum - Józef Młynarczyk i Dorota Kocielska oraz główny sponsor imprezy, wójt gminy Ireneusz Gumkowski.
Atrakcji tego dnia było wiele: zespół Aida z Białegostoku rozbawiał najmłodszych piosenkami i wierszami Jana Brzechwy, gimnazjaliści pod kierunkiem Elżbiety Pecki i Małgorzaty Godlewskiej przygotowali program "Pociągiem przez Europę", samorząd uczniowski prowadzony przez Irenę Kozikowską zorganizował konkurs piosenki, a nauczyciele wychowania fizycznego Barbara Gertruda, Wiesława Kolankowska i Krzysztof Młynarczyk bawili się z dziećmi w przeciąganie liny, tor przeszkód, bieg w workach. Wszystkie konkursy wzbudziły wiele emocji i radości.
Nie zabrakło też poważniejszych akcentów edukacyjnych - Bożena Zaręba prowadziła konkurs o Unii Europejskiej i samorządzie terytorialnym, urozmaicony humorystycznymi przerywnikami prezentowanymi przez gimnazjalistów pod kierunkiem Haliny Kozikowskiej. Konkurs wiedzy uzupełniał konkurs plastyczny ph "Europa moich marzeńŇ, który prowadziła Bożena Wagner. W tylu konkursach było wielu zwycięzców. Pierwsze miejsca zajęli: w konkursie piosenki - Paulina Podbielska, Iwona Gocłowska, Mateusz Zaręba, Michał Kozikowski; w konkursie plastycznym - Martyna Wybraniak, Justyna Dzierżanowska, Małgorzata Bułatowicz. W konkurencjach sportowych najlepsza okazała się Szkoła Podst. w Sulęcinie. A zwycięzcami w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej były trzy drużyny w różnych kategoriach wiekowych - wśród najmłodszych: Adam Legacki, Marcin Smakosz, Mariusz Krupa; drużyna klas IV-VI: Justyna Dzierżanowska, Olga Zaręba, Adam Wróbel; drużyna gimnazjalistów: Magdalena Nowacka, Karolina Chmielewska, Tomasz Lendzioszek.
- Cieszę się, że mogłem dziś spotkać się ze wszystkimi dziećmi z naszej gminy. Mogłem przekonać się, że są mądre, zdolne, ambitne i potrafią się świetnie bawić - podsumował święto Dzieci wójt Gumkowski.
Trzeba dodać, że ogromnym zaangażowaniem w organizację tego święta wykazali się również rodzice uczniów ze szkół w Lubotyniu i pracownicy obsługi tych szkół.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki