Pyrys Bud z brązowym medalem Mistrzostw Polski

Archiwum zespołu
Reprezentacja Pyrys Bud wywalczyła w zawodach brązowe medale.
Reprezentacja Pyrys Bud wywalczyła w zawodach brązowe medale. Archiwum zespołu
Siatkarze Pyrys-Bud Ostrołęka wywalczyli brązowy medal podczas XVIII Mistrzostw Polski Old Boy'ów w Piłce Siatkowej im. Wojciecha Zielińskiego. Podczas zawodów w Drzonkowie w dniach 24-26 maja ostrołęckiej drużynie nie udało obronić się mistrzowskiego tytułu w kategorii +35.

W fazie grupowej Pyrys Bud Ostrołęka wygrał z Lek-Stom Olsztyn 2:0 (25:15, 25:17) i przegrał z BestCan Warszawa 1:2 (21:25, 27:25, 11:15). W efekcie awansował do półfinału Mistrzostw Polski w drugiego miejsca.

W starciu o finał lepszy okazał się Bank Spółdzielczy w Jastrzębiu-Zdroju, wygrywając 2:1 (20:25, 25:20, 15:10). W meczu o trzecie miejsce Pyrys Bud Ostrołęka pokonał KSK Wireland Kołczygłowy 2:1 (25:21, 23:25, 15:5).

Drużynę Pyrys Bud Ostrołęka reprezentowali zawodnicy z Ostrołęki i Radomia: Piotr Cichy, Piotr Zieliński, Zbigniew Obrębski, Dariusz Werpachowski, Robert Wykowski, Michał Kalita, Krzysztof Staniec, Tomasz Kania.

W tym roku do kategorii +35 zgłosiło się zaledwie sześć zespołów.