MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Punkt informacji o UE w gminie Ostrów

(MK, bbj)
Od początku marca w Urzędzie Gminy w Ostrowi Mazowieckiej działa Punkt Informacji Europejskiej.

Informacji dotyczących Unii Europejskiej udzielają Małgorzata Książek, mgr ekonomii i Arkadiusz Dąbrowski, mgr prawa. Mieszkańcy, mogą tu uzyskać informacje dotyczące m. in. polityki regionalnej UE z uwzględnieniem zasad korzystania z funduszy strukturalnych i Funduszu Spójności oraz przedakcesyjnych programów pomocowych, zasad wspólnej polityki rolnej UE, a także polityki UE w zakresie ochrony środowiska. Każdego dnia punkt odwiedza kilka osób z terenu gminy i miasta:
- Wśród najczęściej zadawanych pytań są pytania dotyczące dopłat bezpośrednich, zalesiania gruntów rolnych i rent strukturalnych w rolnictwie - poinformowała nas Małgorzata Książek. - W najbliższym czasie planujemy przeprowadzenie spotkań tematycznych, zgodnie z zapotrzebowaniem środowiska - mamy już zaproszenie na spotkanie w garnizonie Komorowo.
Punkt czynny jest w godzinach pracy Urzędu Gminy (8.00-15.00), w sali konferencyjnej urzędu, (pok. nr 14, parter); oprócz uzyskania odpowiedzi na konkretne pytania, można tam również zaopatrzyć się w materiały informacyjne. Punkt współpracuje z Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Ostrowi Mazowieckiej oraz utrzymuje stały kontakt z Regionalnym Centrum Integracji Europejskiej w Ostrołęce, a także Punktem Informacji Unii Europejskiej w Warszawie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki