Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Puchary za szybkie koła

(mch)
Dawid Krupa z drużyny Legia Bazyliszek Warszawa, który w ubiegłym roku nie ukończył wyścigu o Puchar Starosty Powiatu Przasnyskiego z powodu kolizji z samochodem osobowym, tym razem stanął na najwyższym podium.

XV Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Puchar Starosty Powiatu Przasnyskiego odbył się 19 października. Jak co roku trasa wyścigu rozpoczynała się w Przasnyszu i biegła przez Mchowo, Romany Sebory, Goski Wąsosze oraz Krzynowłogę Małą. O godzinie 11.30 przed Zespołem Szkół nr 3 starosta Zenon Szczepankowski i wicestarosta Edward Kacprzak dokonali uroczystego otwarcia wyścigu.
Na starcie stanęło blisko 170 zawodników z Warszawy, Morąga, Ciechanowa, Puław, Nowego Dworu Maz., Wyszkowa czy Żyrardowa, mających do pokonania w zależności od swojej kategorii wiekowej od 37 do 112 kilometrów.
W poszczególnych kategoriach na najwyższym podium stanęli: Paweł Wachnik (Stryjeks Radom) w kategorii juniorów, Paweł Mikalicz z KS Jabłonowo - junior młodszy, Małgorzata Jasińska (Mazur Barczewo) w kategorii dziewcząt, Mateusz Szawłowski (Olimpijczyk Morąg) - kategoria młodzików oraz Marta Jarosz (Ziemia Darłowska) w kategorii kobiet. W kategorii seniorów pierwsze miejsce zajął Dawid Krupa z drużyny Legia Bazyliszek Warszawa, który przyjechał do Przasnysza, mimo ubieglorocznego wypadku.