Piotr Szymański
Finał Pucharu Włoch: Juventus Turyn - Inter Mediolan 2:4
Finał Pucharu Włoch: Juventus Turyn - Inter Mediolan 2:4 East News
Do Superpucharu Włoch piłkarze Interu Mediolan dołożyli zdobycie Pucharu Włoch. W finałowym spotkaniu na Stadio Olimpico w Rzymie okazali się lepsi od Juventusu Turyn (4:2), który prowadził do 79. minuty. W dogrywce dwa decydujące ciosy zadał doświadczony Ivan Perisić. Wojciech Szczęsny występ kolegów obejrzał z ławki rezerwowych.

Puchar Włoch po raz 8. dla Interu Mediolan

Finałowe starcie na Stadio Olimpico w Rzym rozpoczęło się znakomicie dla Interu Mediolan. Po rzucie rożnym piłkę zgarnął Marcelo Brozović, zagrał krótko do Nicolo Barelli, a ten zszedł z lewego skrzydła do środka i kropnął nie do obrony. Bramkarz Juventusu Turyn nawet nie drgnął. Miał słuszne pretensje do swojej defensywy, która zachowała się bardzo biernie.

W pierwszej połowie wynik się nie zmienił, ale krótko po zmianie stron Stara Dama zdobyła dwie bramki w odstępie dwóch minut. Najpierw do wyrównania doprowadził zawodzący w tym sezonie Alex Sandro, a chwilę później prowadzenie zapewnił imponujący skutecznością Dusan Vlahović.

W 78. minucie po raz kolejny nie popisała się linia obrony Juve. W polu karnym powalony został Lautaro Martinez, a z jedenastki nie do obrony uderzył Hakan Calhanoglu, popisując się potężnym uderzeniem w samo okienko, obijając jeszcze słupek.

Piłkarze Massimiliano Allegriego nie wyciągali wniosków i w dogrywce sytuacja się powtórzyła. Po sprawdzeniu na VAR-rze sędzia wskazał na wapno, a Ivan Perisić także się nie pomylił. Strzał Chorwata wylądował pod poprzeczką. Cztery minut później 33-latek postawił kropkę nad "i". Spokojnie przyjął futbolówkę prawą nogą na linii pola karnego i błyskawicznie strzelił z lewej prosto do siatki.

Wojciech Szczęsny wszystkie występy kolegów w Coppa Italia oglądał z ławki rezerwowych. Polak jest pierwszym wyborem w Serie A oraz Lidze Mistrzów, a w rozgrywkach o krajowy puchar szanse dostawał Mattia Perin.

Finał Pucharu Włoch: Juventus Turyn - Inter Mediolan 2:4 (11.05.2022)