Puchar Polski: Awans Aldo Bartnika Myszyniec i Świtu Baranowo [ZDJĘCIA]

Michał Kowalczyk
Świt Baranowo pokonał FC Różan 5:4 w meczu 1. rundy okręgowego Pucharu Polski. Emocji nie zabrakło też w Ostrołęce, gdzie drugi zespół Korony przegrał z Aldo Bartnikiem Myszyniec po rzutach karnych.

W pierwszej rundzie okręgowego Pucharu Polski los skojarzył ze sobą Koronę II Ostrołęka i Aldo Bartnik Myszyniec. Wyżej notowany był zespół z Myszyńca, gdyż występuje on w A Klasie, podczas gdy rezerwy Korony - w B Klasie. Jednak to Korona od początku nadawała ton rywalizacji i w ósmej minucie znalazło to odzwierciedlenie w postaci bramki Artura Muchina, który doskonale przymierzył z dystansu. Korona miała szanse na podwyższenie wyniku, lecz nie wykorzystała ich, co zemściło się w drugiej części gry. Już pod koniec pierwszych 45 minut Aldo Bartnik pokazał, że jest w stanie powalczyć o korzystny rezultat, aż w końcu w 68 minucie Jakub Kowalczyk przelobował Karola Jaroszewskiego i dał gościom remis. Mecz zakończył się wynikiem 1:1, więc o awansie zadecydowały rzuty karne.

Obejrzeliśmy aż osiem serii rzutów karnych, ostatecznie 7:6 zwyciężył Aldo Bartnik i to ten zespół zameldował się w drugiej rundzie okręgowego pucharu. Drugiemu zespołowi Korony może pozostać żal, bo z przebiegu meczu to gospodarze byli zespołem aktywniejszym i stwarzającym sobie więcej sytuacji bramkowych.

Korona II Ostrołęka - Aldo Bartnik Myszyniec 1:1 (1:0), k. 6:7
Bramki: 8' Muchin - 68' Kowalczyk

Korona II: Jaroszewski - Przytuła, Karczewski, Chmielewski, Borkowski, Augustyniak, Zabielski, Majkowski (87' Jakubiak), Trzciński, Muchin, Kurowicki (82' Pochmara).

Bartnik: A. Warych - Cekała, Zyśk, Majewski, Łachacz (46' Góralczuk), Kobus, T. Murach, Sz. Kulas (56' K. Murach), Kowalczyk (84' Krawczyk), Krajza, Szymański.

Inny zespół z powiatu ostrołęckiego - Świt Baranowo - w pierwszej rundzie pucharowej wyruszył do Różana, gdzie zmierzył się z miejscowym klubem. Dość nieoczekiwanie kibice obejrzeli kanonadę bramkową, a nieoczekiwanie, bo zdecydowanym faworytem meczu był Świt grający ligę wyżej. Do przerwy był wynik 1:1, na trafienie Załęskiego odpowiedział Zarjewski. W drugiej połowie bramki dla Różana strzelali: ponownie Przemysław Załęski i dwukrotnie z karnych Kamil Tarasiewicz, a dla Świtu gole zdobyli ponownie Zarjewski, dwukrotnie Damian Duszak i raz Paweł Kuzia. Wynik meczu był otwarty do końca, ale ostatecznie obyło się bez niespodzianki: do drugiej rundy awansowała drużyna z powiatu ostrołęckiego.

FC Różan - Świt Baranowo 4:5 (1:1)
Bramki: 10' 78' Załęski; 68' 87' K. Tarasiewicz - 18' 59' Zarjewski; 56' 74' Duszak; 54' Kuzia

Świt: Wilga - Abramczyk (46' S. Ogonowski), M. Fąk, W. Fąk, Zarjewski (69' Dobrzyński), Kuzia (83' Bandorowicz), Kry. Olender, Rybka (85' Krz. Olender), Dawid (64' Narewski), Dobrzyński (77' Linowski), Duszak (77' Bieńkowski).

Druga runda zostanie rozegrana za tydzień 23 sierpnia, a do rywalizacji dołączą zespoły z ligi okręgowej.