Jacek Czaplewski
Bayern Monachium - Borussia Dortmund 2:3
Bayern Monachium - Borussia Dortmund 2:3 AFP/EAST NEWS
Puchar Niemiec. Bayern Monachium nie zagra w finale! Chociaż prowadził 2:1, to przegrał z Borussią Dortmund 2:3 i odpadł z kolejnych po Lidze Mistrzów rozgrywek. Robert Lewandowski nie był w stanie odwrócić wyniku. Wszystkie akcje zmarnował. W końcówce do siatki nie trafił też Arjen Robben. O trofeum drużyna Łukasza Piszczka, który biegał dziś do 80 minuty, zagra więc z Eintrachtem Frankfurt, który wczoraj po rzutach karnych wyeliminował Borussię Moenchengladbach.

To był widowiskowy mecz. Borussia od razu ruszyła do ataku. Wyszła na prowadzenie w 19 minucie, ale prawdę mówiąc mogła tego dokonać już w 4. Wówczas to Raphael Guerreiro dograł w pole karne do Pierre-Emericka Aubameyanga, który nieczysto trafił w piłkę i ta zamiast do siatki obiła bandę reklamową.

Sygnał ostrzegawczy nie otrzeźwił Bayernu. Po błędzie Javiego Martineza szybką akcję na gola zamienił bowiem Marco Reus. Pomocnik dobił z bliska uderzenie w słupek autorstwa Guerreiro. Sytuację starał się ratować jeszcze Philipp Lahm, lecz nieszczęśliwie minął się z piłką.

O dziwo Bayern do szatni zszedł z wynikiem korzystnym. Dziesięć minut po bramce Reusa wyrównał jej winowajca Martinez, skutecznie główkując po dośrodkowaniu z rożnego. A w 42 niczym rasowy napastnik na 2:1 strzelił Mats Hummels. Niemiecki stoper tym samym dołączył do Mario Goetze i Roberta Lewandowskiego, którzy po przejściu do Bayernu strzelili gola Borussii. Tak jak oni bramki jednak nie celebrował.

Jak grał Lewandowski? W pierwszej połowie miał pecha. Dwa razy jego uderzenia zostały zablokowane. W 45 minucie w akcji sam na sam zatrzymał go natomiast Roman Buerki. To była wymarzona okazja na gola. Starał się ją powtórzyć zaraz po powrocie z szatni, lecz piłka za bardzo mu odskoczyła i bramkarz znów okazał się szybszy.

Lewandowski nie połasił się dziś na gole, co dobrze potwierdziła akcja z 64 minucie. Wtedy to piłkę wystawił mu Thiago Alcantara. Polak widząc nabiegającego Arjena Robbena zdecydował się jednak podać. Holender kopnął w słupek. To się zemściło.

Borussia w drugiej odsłonie walczyła dzielnie i to zostało jej wynagrodzone. Po akcji rozpoczętej przez Łukasza Piszczka na 2:2 głową wyrównał z dwóch metrów Aubameyang. Na tym ofensywa Borussii, po zejściu Hummelsa, się nie zakończyła. Droga od 1:2 do 3:2 potrwała ledwie 3 boiskowe minuty (!). Decydujący cios kapitalnym uderzeniem zadał Ousmane Dembele.

W finale Pucharu Niemiec Borussia zagra po raz dziesiąty i zarazem czwarty z rzędu. Dotąd wygrała trzy razy – ostatni raz w 2012 roku. W zeszłej edycji przegrała właśnie z Bayernem po rzutach karnych.

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Materiał oryginalny: Puchar Niemiec. Borussia rozbroiła Bayern! Kapitalna gonitwa, cudowny gol Dembele. Lewy? Marnował - Gol24