Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Ptaki z papierowymi ogonami

Marek Chrzanowski
"Latawcowa" ekipa ze Środowiskowego Domu Samopomocy
"Latawcowa" ekipa ze Środowiskowego Domu Samopomocy M. Chrzanowski
W ostatnią niedzielę września na lotnisku w Przasnyszu odbyły się Pierwsze Otwarte Zawody Latawcowe pod patronatem burmistrza Przasnysza i Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zorganizowane przez Aeroklub Północnego Mazowsza.

Dzień po zakończeniu XIV Mikrolotowych Mistrzostw Polski na płycie lotniska zebrali się miłośnicy latawców. Do zawodów zgłosiło się 34 zawodników w trzech kategoriach wiekowych: młodzież do lat 14, junior młodszy do lat 16 oraz kategoria otwarta dla zawodników starszych. Najmłodszy uczestnik miał 6 lat.
Komisja sędziowska oceniała zarówno wygląd zewnętrzny modeli i staranność ich wykonania oraz sam lot i wykonywane efekty specjalne, które musiały być wcześniej zgłoszone go konkursu. Chociaż celem uczestnictwa w zawodach było zajęcie pierwszego miejsca, jednak wszyscy uczestnicy, którzy wystartowali otrzymali nagrody w postaci modelu samolotu do sklejenia. Dla zawodników, którzy zajęli miejsce na podium, nagrodą był lot widokowy nad miastem. W kategorii młodzików zwyciężyli Przemysław Sadowski, Damian Borys i Krzysztof Czarnecki, w kategorii juniorów młodszych w pierwszej trójce znaleźli się Paweł Raczkowski, Marcin Pera oraz Krystian Leszek i Sebastian Miś, a w kategorii otwartej na podium stanęli Andrzej Krajewski, Jarosław Koślinek i Andrzej Lesiński.
W zawodach wzięli udział podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy. Ich latawiec przyozdobiony logiem Aeroklubu Północnego Mazowsza powędrował na ręce patronów imprezy.
Atrakcją Zawodów Latawcowych były pokazy akrobacji latawcowych zaprezentowane przez Andrzeja Szwejkowskiego. Trzy latawce wykonywały dokładnie wszystkie polecenia sterującego nimi, co wywołało ogromne zdumienie widzów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki