Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Psy z Łęgu ścigały się na Węgrzech

ar
Na Mistrzostwach Europy Psich Zaprzęgów na Węgrzech bardzo dobrze spisali się zawodnicy ze Sportowego Klubu Psich Zaprzęgów "Traper" w Łęgu.

Czwarte miejsce zdobył 11-letni Arkadiusz Dobrosielski, a siódme 14-letni Patryk Dziekański. Obaj walczyli w kategorii canicross junior. Marcin Uba wywalczył 9. miejsce, a Krystian Królikowski był 13. w kategorii bikejoring (od 18 do 40 lat). Czwarte miejsce w tej samej kategorii (powyżej 40 lat) zdobył Janusz Królikowski. Zwycięstwa te nie byłyby możliwe bez czworonożnych zawodników: Muchy, Leny, Myszki, Gucia i Leo. Były to pierwsze mistrzostwa zagraniczne klubu Traper. - Nie obyło się bez drobnych perturbacji - mówi Ewa Nowak, wiceprezes klubu. - Tak się złożyło, że 1 października wszedł przepis o paszportach dla psów wywożonych za granicę. Ale ich wydawanie rozpoczęto dopiero 7 października. Nasze psy miały wprawdzie urzędowe świadectwa zdrowia, wydane przez powiatowego lekarza weterynarii, ale dowiedzieliśmy się, że Węgrzy bardzo rygorystycznie traktują sprawę paszportów. Do późnego wieczora biegaliśmy po Warszawie, by te przepustki do Europy dla psów załatwić. Pewnie to pierwsze psy z paszportami w naszym rejonie. Wyjazd zawodników klubu Traper dofinansował Urząd Gminy w Płoniawach i firma rowerowa Wheeller.