MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przyjedź mamo na przysięgę!

(mb)
Przysięgę wojskową pamięta się przez całe życie
Przysięgę wojskową pamięta się przez całe życie M. Bubrzycki
W Komorowie przysięgali żołnierze najmłodszego rocznika.

28 lutego w 22. Wojskowym Ośrodku Kartograficznym w Komorowie k. Ostrowi Mazowieckiej odbyła się przysięga wojskowa 25 żołnierzy najmłodszego rocznika, którzy służbę rozpoczęli na początku lutego.
Młodzi żołnierze pochodzą przeważnie z nieodległych stron. Wśród wielu samochodów, którymi przyjechały rodziny żołnierzy, zdecydowanie przeważały te z rejestracjami mazowieckimi.
Po uroczystej Mszy św. w kościele garnizonowym młodzi żołnierze przemaszerowali na plac. Po wciągnięciu flagi na maszt żołnierze złożyli przysięgę. Czterech wyróżniających się: szer. Piotr Szymczak, szer. Rafał Andryszczyk, szer. Marcin Reluga, szer. Michał Kukliński, przysięgało na sztandar jednostki.
Komendant Ośrodka ppłk Ryszard Kołacz zapewnił rodziców żołnierzy, że w Komorowie ich synowie mają odpowiednie warunki do szkolenia i wypoczynku. Życzenia pomyślnej dalszej służby złożył młodym żołnierzom starosta ostrowski Tadeusz Legacki. Kadrze jednostki za dobrą opiekę nad synami dziękowała mama jednego z wyróżnionych żołnierzy.
Po przysiędze młodzi żołnierze mogli opuścić koszary i nadszedł czas na gratulacje i kwiaty. Każdy z nich otrzymał przepustkę, a czterej najlepsi nawet po cztery dni urlopu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki