Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Przeżycie na życie

(mch)
Orkiestra z Bogatego w Rzymie
Orkiestra z Bogatego w Rzymie Archiwum
W pielgrzymce orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych do Watykanu, której celem było uczczenie 25-lecia pontyfikatu Jana Pawła II, wzięło udział 20 orkiestr z Polski. Z diecezji płockiej w piątek 5 września wyjechała orkiestra OSP z Bogate. Pieniądze na podróż pochodziły z darowizn i wpłat uczestników pielgrzymki. Dużego wsparcia finansowego udzielił biskup płocki Stanisław Wielgus.

Po półtoradniowej podróży orkiestra z Bogatego wzięła udział w modlitwie na Anioł Pański w Castel Gandolfo. Papieskie powitanie i hymn Gaude Mater Polonia wywołał u zebranych wiernych wzruszenie i łzy. W poniedziałek w ulewnym deszczu orkiestra udała się na Monte Casino, gdzie w klasztorze benedyktynów wzięła udział w Mszy św. w intencji poległych. Po mszy pielgrzymi udali się na Cmentarz Żołnierzy Polskich. Tam ksiądz z Wadowic zaintonował "Z dawna Polski tyś Królową" i "Czerwone maki na Monte Cassino".
W środę na audiencję generalną u Ojca Świętego na placu Świętego Piotra orkiestra z Bogatego przybyła nieco spóźniona z powodu korków na ulicach Rzymu. Ale na błogosławieństwo nie było za późno.
- Orkiestrze z Bogatego przypadł w udziale ogromny zaszczyt. Spośród 20 orkiestr to właśnie Bogate i Koszęcin zostali poza protokołem zaproszeni przez Jana Pawła do błogosławieństwa. Będziemy to wspominać przez długie lata - powiedziała wójt gminy Przasnysz Grażyna Wróblewska.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki