Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Przetargi do remontu

(epe)
Najwięcej kontrowersji podczas sesji Rady Miejskiej w Ostrołęce 25 września wzbudził projekt uchwały poszerzającej kompetencje Zakładu i Obsługi Szkół i Przedszkoli. Zakładowi przyznano dodatkowe uprawnienia. Może teraz wykonywać remonty i drobne prace budowlane, a tym samym konkurować z firmami budowlanymi w mieście. Bez przetargu. Zgodnie bowiem z prawem samorządy mogą swoim jednostkom zlecać różne prace bez przetargu.

- Remont to nie budowa - mówił podczas sesji prezydent Załuska. - Wszystko zaczęło się od wymiany okien w jednym z budynków. Wykonawca się nie wywiązał, więc wysłaliśmy ekipę z zakładu i okazało się, że wykonać tych prac nie mogła, bo nie ma tego w kompetencjach. Zlecenie takich prac zakładowi z pominięciem procedury przetargowej przyczyni się do szerszego wykorzystania bezrobotnych oraz zmniejszenia wydatków z budżetu.
Załuska podkreślał też to, że chodzi o ciągłość prac dla pracowników Zakładu.
- A za ich pracę nie zapłacimy wcale tak wiele - podkreślał Załuska.
- Nikt mi nie powie, że ten zakład jest najtańszy - oponował radny Andrzej Kania. - I gdzie są nasi przedsiębiorcy? Czy ktoś tu nie zapomniał o tym, że oni zatrudniają ludzi i muszą mieć zlecenia. A zlecenia bez przetargu to nie jest uczciwa konkurencja.
Ostatecznie argumenty radnego-przedsiębiorcy nie zostały uwzględnione i uchwałę przegłosowano 17 głosami za, 2 wstrzymującymi się i 2 przeciw (oponowali Arkadiusz Czartoryski i Andrzej Kania).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki