Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Przepustka w dorosłe życie

Marek Chrzanowski
Polonez był czarno-biały
Polonez był czarno-biały Fot. M. Chrzanowski
- Wiedza i umiejętności zawsze będą w cenie - przywitał studniówkowiczów 31 stycznia wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przasnyszu Wojciech Włodarczyk. - Dlatego życzę wam, abyście byli profesjonalistami w swoich zawodach, ludźmi kreatywnymi, twórczymi, potrafiącymi odnaleźć się w nowym świecie, który będzie inny niż dzisiejszy.

Była to już 38. studniówka w historii tej szkoły.
- Wkrótce zaczniemy myśleć całkiem poważnie o swojej przyszłości. Dziś jednak możemy się jeszcze bawić i na chwilę zapomnieć o tym, co będzie dalej - powiedziała nam Katarzyna Malinowska, która swoją przyszłość wiąże z pracą z osobami niepełnosprawnymi. Rafał Tański chciałby dostać się do Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Łukasz Śniadowski wiąże swoją dalszą naukę z informatyką:
- Wszystko zależy od tego, jak zdam maturę. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, rozpocznę studia w Warszawie, Gdańsku, a być może za granicą. Na razie jednak wspaniale się bawię.
Studniówkę rozpoczął wicedyrektor szkoły Wojciech Włodarczyk, który przywitał wszystkich przybyłych na tegoroczny bal, podziękował uczniom, nauczycielom i rodzicom za ich wkład pracy. I nawiązując do majowej akcesji Polski do Unii Europejskiej podkreślił znaczenie ponadczasowej wartości wiedzy. Po przemówieniu gospodarza zabrzmiały dźwięki poloneza.
Na przybranej setkami balonów sali, w błysku fleszy i w towarzystwie gości, maturzyści, obok życzeń znakomitej zabawy do białego rana, wciąż słyszeli, jak ogromne znaczenie ma ten najważniejszy w życiu egzamin.
- Życzę wam, aby te chwile były dla was zawsze znakomitym wspomnieniem. Życzę rodzicom i nauczycielom, aby po dzisiejszym balu doszli do wniosku, że jesteście dla nich partnerami. W tańcu, w zabawie, jak również w pracy nad zeszytem, nad książką. Życzę wszelkiej pomyślności. Oby ten bal dodał wam sił do matury - mówił starosta przasnyski Zenon Szczepankowski. Również przewodniczący Rady Miasta Zenon Wojda podkreślił wartość zbliżającego się sprawdzianu i nauki w tej szkole przez kilka ostatnich lat:
- Zdobyliście wiedzę, która jest wielkim skarbem i wielkim bogactwem, które w życiu często się przydaje.
W części artystycznej połączony został magiczny świat Harry'ego Pottera z zabawnymi sytuacjami zdarzającymi się w każdej szkole. Po występach przyszedł czas na zabawę przy muzyce zespołu Echo. n

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki