Przełamanie Trójki i ważne punkty (zdjęcia, wideo)

Gra obronna była kluczem do sukcesu z kolejnym rywalem.
Gra obronna była kluczem do sukcesu z kolejnym rywalem. Fot. A. Dobkowski
Szczypiorniści ostrołęckiej Trójki dobrze rozpoczęli rundę rewanżową rozgrywek II ligi piłki ręcznej. Podopieczni Waldemara Salisa pokonali w meczu przed własną publicznością UKS Deltę Radom 34:28.

Trójka Ostrołęka - Delta Radom

Trudny dla ostrołęckiego zespołu był przede wszystkim początek spotkania, w którym brakowało skuteczności i dobrej gry w obronie. Nasi szczypiorniści na zbyt wiele pozwalali rywalom i w efekcie po piętnastu minutach gry przegrywali 9:10. Na przerwę schodzili jednak prowadząc jedną bramką 15:14. Brakowało naszej drużynie przede wszystkim spokoju i ostatniego podania otwierającego drogę do bramki rywala. Zdecydowanie lepsze fragmenty meczu kibice obejrzeli na początku drugiej części gry. Świetnie interweniował wprowadzony za Michała Pyskło - Mateusz Gawryś. Przez kilka minut Delta nie zdobyła nawet bramki, a nasz zespół odjechał rywalom na różnicę aż dziesięciu. Mając dużą przewagę podopieczni Waldemara Salisa ponownie zaczęli popełniać więcej niewymuszonych błędów, co skończyło się utratą kilku bramek. Ostatecznie nasz zespół wygrał 34:28. Teraz Trójkę czeka spora przerwa w grze, ale o tym już we wtorkowym papierowym wydaniu "Tygodnika Ostrołęckiego". Tymczasem zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i materiału filmowego z pierwszej odsłony tego spotkania.

UMKS Trójka Ostrołęka - UKS Delta Radom 34:28 (15:14)
Trójka: Pyskło, Gawryś - Choroszewski 8, Żebrowski 7, Ścibek 6, Zieliński 4, Ziemczyk 3, Augustyniak 2, Wronowski 2, Obidziński 1, Bloch 1, Kolanowski 0, Kraszewski 0, Gawkowski.