Przełamanie Sokoła na finiszu sezonu

To nie był udany sezon do Sokoła.
To nie był udany sezon do Sokoła. Anna Krajewska-Polak
Koszykarze ostrowskiego Sokoła sukcesem zakończyli sezon w rozgrywkach II ligi. Podopieczni trenera Grzegorza Helcergiela w ostatnim meczu pokonali w starciu przed własną publicznością MKS Skierniewice 89:65.

Od początku spotkania to gospodarze przejęli inicjatywę i narzucili swój styl gry. Pierwsza kwarta sobotniego spotkania rozpoczęła się od prowadzenia gospodarzy 17:15. Kluczowa dla losów meczu okazała się druga i trzecia kwarta, którą Sokół wygrał wysoko i pewnie różnicą odpowiednio dwunastu i dziesięciu punktów. Po ostatniej wyrównanej odsłonie meczu (17:17) to podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela cieszyli się ze zwycięstwa.

Koszykarze Sokoła ostatecznie uplasowali się dopiero na dziewiątym miejscu w swojej grupie II ligi, wyprzedzając KS Piaseczno. To wynik, który pozwolił na bezpieczne utrzymanie się w rozgrywkach. Więcej o rozgrywkach II ligi w naszym portalu www.to.com.pl oraz kolejnym papierowym wydaniu TO.

Sokół Ostrów Mazowiecka - MKS Skierniewice 89:65 (17:15, 28:16, 27:17, 17:17)
Punkty dla Sokoła: Niedbalski 13, Ryfa 12, Gałan 12, Wojtyński 11, Grudziński 11, Jaworski 9, Barszcz 8, Skarpetowski 6, Grabowski 3, Siwek 2, Zadroga 2.