Przełamanie Korony na Witosa. Zobacz zdjęcia i wideo

Kacper Krawul w tej sytuacji zdobył zwycięską bramkę dla Korony.
Kacper Krawul w tej sytuacji zdobył zwycięską bramkę dla Korony. Arkadiusz Dobkowski
Piłkarze ostrołęckiej Korony potrzebowali sześć spotkań w rundzie wiosennej, aby cieszyć się ze zwycięstwa. Tym razem podopieczni trenera Michała Robaszkiewicza pokonali Iskrę Krasne po zaciętej konfrontacji 2:1.

Pierwsze trafienie było dziełem Adama Błaszczaka, który wyprowadził zespół gości na prowadzenie w 54. minucie gry. Korona odpowiedziała dopiero w 80. minucie meczu, a dogranie w pole karne Kacpra Krawula do własnej bramki skierował obrońca Iskry Krasne Marek Jasiński. Po strzelonej bramce żółto-niebiescy rzucili się do ataku i w 88. minucie meczu za sprawą Kacpra Krawula zdobyli zwycięskiego gola.

Korona kończyła mecz w dziesiątkę, bowiem za uderzenie rywala Kacper Krawul otrzymał czerwoną kartkę i musiał opuścić plac gry. Bramkarz Iskry Krasne Jakub Michalak za podobne zachowanie otrzymał żółtą kartkę. W kolejnym starciu w sobotę, 30 kwietnia Korona na wyjeździe zmierzy się z Borutą Kuczbork.

Korona Ostrołęka - Iskra Krasne 2:1 (0:0)
Bramki: Jasiński 80.(s), Krawul 88. - Błaszczak 54.

Korona: Szczechowiak - Gawrych, Zięba, Skarzyński, Borkowski - Drężewski, Nosek (65. Jóźwiak), Górski, Staszczuk (87. Buchalski) - Ogonowski (71. Krawul) - Kubat (90.+2 Jastrzębski)