Przełam swój strach przed nowymi technologiami! Weź udział w Festiwalu Cyfryzacji 2020 [PROGRAM, ZNIŻKI]

Akcja specjalna Festiwal Cyfryzacji
Wideo
od 16 lat
Stawiasz pierwsze kroki w cyfrowym świecie? Nie możesz przegapić drugiej edycji Festiwalu Cyfryzacji, która odbędzie się w dniach 1-10 października. W programie m.in. kosmiczne podróże, spacery po nowojorskich wieżowcach, spotkania z robotami oraz... bardzo atrakcyjne cyfrowe promocje!

Już 1 października rozpocznie się druga edycja Festiwalu Cyfryzacji! To zdecydowanie największe wydarzenie edukacyjno-technologiczne w Polsce, skierowane do wszystkich, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w cyfrowym świecie. Jego pomysłodawcą i organizatorem jest fundacja Digital Poland.

Jesteśmy świadkami kolejnego przełomu w technologii. Skutki i konsekwencje rewolucji cyfrowej i sztucznej inteligencji będą jednak zdecydowanie większe niż poprzednich – zarówno dla całych państw, jak i każdego z nas. Musimy zrobić wszystko, aby Polska nie pozostała na marginesie tych przemian oraz by żadna grupa społeczna nie została przez nie wykluczona – podkreśla Aleksander Kutela, przewodniczący Rady Fundacji Digital Poland.

Festiwal potrwa aż 10 dni. Przez ten czas będziecie mogli wziąć udział w wyjątkowych warsztatach i spotkaniach online. I jak na cyfrowy festiwal przystało - będziecie mogli również skorzystać z atrakcyjnych rabatów na cyfrowe produkty.

Nocne warsztaty i pokazy

Jedną z atrakcji Festiwalu Cyfryzacji będzie Noc Innowacji, którą zaplanowano na10 października. Na ten jeden wieczór drzwi dla zwiedzających otworzą centra badawczo-rozwojowe, parki technologiczne, uczelnie oraz najnowocześniejsze magazyny w Polsce. Miłośnicy technologii, również ci dopiero początkujący, zostaną zabrani do fascynującego świata wirtualnej rzeczywistości. Przygotowano liczne warsztaty i pokazy - również dla dzieci. W programie m.in.:

  • Spotkanie z naukowcami z Politechniki Gdańskiej, którzy opowiedzą m.in. o nowoczesnych biomateriałach i druku 3D w medycynie.
  • Pokaz budowy prostego, zdalnie sterowanego samolotu, z pomocą którego możliwa byłaby kolonizacja Marsa - przygotowany przez Studenckie Międzynarodowe Koło Naukowe AeroDesign.
  • Wirtualna podróż kosmiczna.
  • Spacery na wysokości 80. piętra nowojorskiego wieżowca.
  • Testowanie odwagi na Desce Strachu.
  • Prezentacja elektrycznego auta oraz rozmowy o przyszłości inżynierii automatyki i robotyki.

- To nie są tylko suche spotkania na uczelni, to spotkania z mądrymi i ciekawymi ludźmi. Pokazy nowych technologii, tych, z których już korzystamy albo tych, z których będziemy w przyszłości korzystać. Z każdym wykładowcą można porozmawiać i dopytać. Można dotknąć lub przytulić robota oraz zobaczyć, jak wygląda dron – mówi Nell Przybylska, PR & Communications Manager w Fundacji Digital Poland.

Zostań Cyfrowym
Bohaterem

A kiedy nasycimy się już technologicznymi nowinkami, możemy wcielić się w rolę prawdziwych cyfrowych bohaterów! Fundacja Digital Poland w ramach Festiwalu Cyfryzacji organizuje zbiórkę dla podopiecznych Stowarzyszenia Otwarte Drzwi. Z zebranych środków sfinansowane zostaną m.in. kursy testerów oprogramowania i kodowania połączone z zajęciami rozwijającymi znajomość języka angielskiego - przygotowujące do podjęcia pracy w branży IT.

50% rabatu na e-wydanie
Tygodnika Ostrołęckiego

Aby ułatwić stawianie pierwszych kroków w cyfrowym świecie, organizatorzy Festiwalu przygotowali także szereg atrakcyjnych rabatów (sięgających nawet 50 %) na wiele cyfrowych produktów.

Do udziału w Festiwalu zaproszony został również Tygodnik Ostrołęcki. Dlatego od 1 do 10 października możecie zamówić kwartalną prenumeratę cyfrowego wydania naszej gazety z 50% rabatem.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki