Przełajowa batalia szkół z miasta i powiatu ostrołęckiego. Zobacz zdjęcia i wideo

A. Dobkowski
Dzieci i młodzież rywalizowali o medale i awans do finałów międzypowiatowych.
Dzieci i młodzież rywalizowali o medale i awans do finałów międzypowiatowych. A. Dobkowski
W piątek 12 kwietnia na plaży miejskiej odbyły się Mistrzostwa Powiatu Ostrołęckiego i Ostrołęki w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców.

Mistrzostwa Powiatu Ostrołęckiego i Ostrołęki w Sztafetowych...

Do rywalizacji przystąpili zawodnicy i zawodniczki ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Dzieci i młodzież rywalizowały na dystansach 10 x 800 m i 10 x 1000 m (w przypadku chłopców z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych).

Ze względu na niższą frekwencję uczestniczących w imprezie zespołów, organizator - Szkolny Związek Sportowy zdecydował o połączeniu biegów szkół z miasta i powiatu ostrołęckiego.

W kategorii szkół podstawowych dziewczęta wygrała SP Olszewo Borki przed SP Chudek i SP 1 Ostrołęka. Kolejne miejsca zajęły: SP Czarnia, SP 10 Ostrołęka, SP Lelis, SP Myszyniec, SP 4 Ostrołęka, SP 2 Ostrołęka.

W kategorii szkół podstawowych chłopcy triumfowała SP Myszyniec przed SP 1 Ostrołęka i SP 10 Ostrołęka. Kolejne miejsca zajęły SP Olszewo Borki, SP Czarnia, SP Chudek, SP 2 Ostrołęka, SP Łęg Przedmiejski.

W kategorii gimnazjów dziewcząt najlepszego okazało się Gimnazjum Olszewo Borki przed Gimnazjum Kadzidło i Gimnazjum Czerwin. Kolejne miejsca zajęły Gim. Myszyniec, Gim. 1 Ostrołęka, Gim. 5 Ostrołęka.

W kategorii gimnazjów chłopcy najlepsi okazali się zawodnicy z Gimnazjum Myszyniec przed Gimnazjum Kadzidło i Gimnazjum Olszewo Borki. Kolejne miejsca zajęły Gim. Nowa Wieś Zach., Gim. Czerwin, Gim. 1 Ostrołęka, Gim. 4 Ostrołęka, Gim. Oberwia.

W kategorii szkół średnich w gronie dziewcząt wygrała drużyna z Łysych. Kolejne miejsca zajęły drużyny z Myszynńca, Czerwina i Kadzidła. W gronie chłopców również wygrała drużyna z Łysych. Kolejne miejsca zajęły ekipy z Czerwina, Kadzidła, Myszyńca i Goworowa.

Awans do finałów międzypowiatowych, które już we wtorek 16 kwietnia będą miały miejsce na plaży miejskiej w Ostrołęce uzyskały dwa najlepsze zespoły z miasta i powiatu ostrołęckiego.