MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przegląd prasy (22.07.2024). Zobacz prasówkę z najważniejszymi wydarzeniami z wczoraj. Bądź na bieżąco

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
Wideo
od 16 lat
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 21.07. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Tak mieszka Maciej Stuhr. Zobacz, jak aktor urządził się w lesie. Wyjątkowy dom Macieja Stuhra w pięknej okolicy – galeria [22.07.2024]”?

Prasówka 22.07: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Tak mieszka Maciej Stuhr. Zobacz, jak aktor urządził się w lesie. Wyjątkowy dom Macieja Stuhra w pięknej okolicy – galeria [22.07.2024]

Maciej Stuhr porzucił życie w stolicy i uciekł za miasto. Aktor wraz z ukochaną żoną Katarzyną oraz dzieciakami - Stanisławem i Tadeuszem - już na dobre wyprowadził się z Warszawy. Zobacz, gdzie teraz ładuje akumulatory i mieszka Maciej Stuhr. Tak się urządził nieopodal popularnych term syn Jerzego Stuhra.

Nie przegap promocji!

📢 Mezo na Dniach Różana 2024. Zaśpiewał największe hity

W niedzielne popołudnie na scenie w Różanie wystąpił Mezo. Pomimo wczesnej godziny i upału pod sceną zjawili się najwięksi fani artysty.

📢 Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Cyku, gmina Czarnia

W gminie Czarnia działają cztery jednostki OSP. Wszystkie wzięły udział w zawodach sportowo-pożarniczych, które odbyły się w niedzielę 21 lipca w Cyku.

Czytaj wygodniej najważniejsze wiadomości

Materiały promocyjne partnera

Prasówka 22.07: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Piątka Królowej Bony w Różanie. Na starcie było ponad 100 biegaczy

Tradycyjnie podczas Dni Różana odbył się bieg na 5 km. W imprezie wzięli udział zawodnicy m.in. z gminy Różan, Ostrołęki, Wyszkowa, Przasnysza, Warszawy, Jednorożca, Myszyńca. Start i meta biegu zlokalizowane były na stadionie przy ulicy Szkolnej.

📢 Przedszkolaki i uczniowie z Broku zbudowali hotele dla zapylaczy

W ramach edukacyjnych warsztatów wakacyjnych przedszkolaki i uczniowie z Broku zbudowali pięć hoteli dla zapylaczy. Entomolodzy (czyli naukowcy od owadów) regularnie przypominają, że niemal 1/3 roślin, które spożywamy wydaje owoce dzięki owadom zapylającym – nie tylko pszczołom miodnym, ale też dzikim zapylaczom – motylom, trzmielom, osom, muchówkom, chrząszczom, a także dzikim pszczołom (w Polsce występuje ich ponad 470 gatunków).

📢 Gdzie zgłosić zderzenie z dzikim zwierzęciem? Co zrobić, gdy na drodze potrącimy dzika, łosia, sarnę? 21.07.2024

Co robić po potrąceniu na drodze dzikiego zwierzęcia? Gdzie zgłosić zderzenie z dzikim zwierzęciem? Ważne telefony. Przepisy regulują to, jak się zachować po potrąceniu dzika lub sarny. Jadąc samochodem przez las trzeba zachować wielką ostrożność.

📢 Najśmieszniejsze MEMY o rowerzystach. Konflikt rowerzystów, kierowców okiem internautów [MEMY] 21.07.2024

Rowerzyści, kolarze amatorzy, miłośnicy dwóch kółek... W Polsce jest ich coraz więcej, ewidentnie zrobiła się moda na rowery. I czym bardziej rowerzyści widoczni są ulicach, czym więcej pojawia się ścieżek rowerowych, tym częściej ich użytkownicy stają się obiektem żartów, szyderstw. Do tego ten nieustający konflikt rowerzyści kontra kierowcy samochodów. Zobacz najlepsze MEMY!

📢 Najlepsze memy o mężach. Uśmiejesz się! Z jakich cech mężów śmieją się Internauci? Zobacz te memy 21.07.2024

Mężowie potrafią być kochani. Potrafią być też denerwujący. No i - przede wszystkim dla Internautów - mężowie potrafią być bardzo śmieszni. Stąd też są częstymi obiektami obrazkowych żartów, czyli memów. Z czego najczęściej śmieją się twórcy memów biorąc na warsztat statystycznego męża? Sprawdźcie koniecznie w naszej fotogalerii.

📢 Najlepsze MEMY o sąsiadach. Jak wygląda sąsiedzkie życie? Fantastyczna dawka świetnego humoru! Sąsiad uprzykrza ci życie? 21.07.2024

Jacy są sąsiedzi? Mogą być pomocni, jak i mocno uprzykrzający życie. Doskonale wiedzą o tym internauci, którzy tworzą MEMY o sąsiadach. Relacje sąsiedzkie nie tylko są przedmiotem żartów, kabaretowych skeczów, ale również MEMÓW i śmiesznych obrazków. Z pewnością znajdziecie na nich obrazy z waszego codziennego życia! Jesteście ciekawi? Zobaczcie najlepsze MEMY o sąsiadach!

📢 Najśmieszniejsze MEMY o Januszach. Zobacz, jak Internauci żartują z Janusza Polaka 21.07.2024

Lubisz memy? Sprawdź koniecznie najśmieszniejsze memy o Januszach, jakie można znaleźć w Internecie. Czy tego chcemy, czy nie imię Janusz stało się synonimem Polaka, który jest zawistny, skąpy, zazdrosny o sąsiada. Internauci takiemu Polakowi Januszowi przykleili maskę małpy - nosacza sundajskiego i tworzą z nimi memy. Zobacz te najśmieszniejsze, najcelniej trafiające w wady Polaków.

📢 Najlepsze memy o wypłacie. Pracujesz? To na pewno zrozumiesz te memy. Sprawdź! 21.07.2024

Oto najlepsze memy o wypłacie. Pracujesz i co miesiąc dostajesz za swoją pracę wynagrodzenie? To na pewno zrozumiesz te memy! No bo każdy wie, ile z wypłaty zostaje po opłaceniu wszystkich rachunków, albo na jak długo tak naprawdę te pieniądze wystarczają? Czy za wypłatę da się przeżyć cały miesiąc? To jeden z tematów memów o wypłacie. Sprawdź!

📢 Najlepsze memy o komarach. Uśmiejesz się do łez! Sprawdź, jak Internauci żartują z komarów krwiopijców 21.07.2024

Oto najlepsze memy o komarach. Uwaga, oglądasz je na własne ryzyko. Są naprawdę śmieszne! A z czego żartują twórcy internetowych żartów o komarach? Przede wszystkim z tego, że komary są niesamowicie irytującymi owadami, pojawiają się znikąd i po ugryzieniu miejsce, w które komar wbił swoją kłujkę niesamowicie swędzi. Zobacz więc najśmieszniejsze memy o komarach!

📢 Najlepsze memy o telefonach komórkowych. Tak Internauci żartują ze smartfonów. Sprawdź! 21.07.2024

Oto najlepsze memy o smartfonach. Możemy się założyć, że przeglądasz je właśnie na ekranie swojego telefonu komórkowego. Właśnie się uśmiechnąłeś? To sprawdź wszystkie memy w naszej fotogalerii, na pewno poprawią Ci humor! A czego żartują twórcy memów o telefonach komórkowych? A między innymi z tego, że cały czas siedzimy z nosem w ekranie.

📢 Tego nie jedz i nie kupuj w Biedronce, Lidlu, Auchan czy Kauflandzie. Uważaj na te produkty. Zostały wycofane ze sprzedaży! Ostrzeżenia GIS!

Nie kupuj tego w supermarketach! Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed produktami, które można było kupić w takich sklepach jak Lidl, Kaufland, Biedronka czy Rossmann. Sprawdź, czego nie należy spożywać, i co trzeba wyrzucić. Nazwy, numer partii, producent. Oto dlczego żywność z najpopularniejszych supermarketów bywa wycofywana ze sprzedaży.

📢 Dni Różana. Tak się bawiliście w sobotę 20.07.2024

Tak jak w poprzednich latach, Dni Różana odbywają się na placu targowym przy ul. Królowej Bony. Pierwszego dnia na scenie zaśpiewali między innymi: RoxaOK, Bez Poręczy, a gwiazdą wieczoru był zespół Topky.

📢 Potańcówka w Dylewie gm. Kadzidło, 20.07.2024

W przyjemny sobotni wieczór 20 lipca 2024 na potańcówkę zaprosiła mieszkańców Dylewa, i nie tylko, dylewska OSP oraz radni i sołtysi.

📢 Muzeum Kresów i Ziemi Ostrowskiej. Jakie eksponaty można tam obejrzeć?

To prywatne muzeum. Powstało 14 grudnia 2013 r. z inicjatywy Marzeny i Zbigniewa Banaszków.

📢 Zlot samochodów amerykańskich, zabytkowych oraz motocyklistów w Hotelu 17 w Ostrowi Mazowieckiej, 20.07.2024

Wokół Hotelu 17 w Ostrowi Mazowieckiej zaparkowały w sobotę 20 lipca 2024 samochody - amerykańskie i zabytkowe - oraz motocykle - i współczesne, i zabytkowe. Pojazdy przyjechały z różnych zakątków kraju. Po raz pierwszy zorganizowany został Zlot samochodów amerykańskich i zabytkowych oraz motocyklistów.

📢 Pierwszy Zabielski Piknik Rodzinny, 20.07.2024

Piękne sobotnie popołudnie część mieszkańców Zabiela spędza miło czas na Pierwszym Zabielskim Pikniku Rodzinnym.

📢 Miodobranie Kurpiowskie 24 i 25 sierpnia 2024. Kto wystąpi? Przeczytajcie!

Zbliża się jedna z największych imprez folklorystycznych na Kurpiach - Miodobranie Kurpiowskie. W sobotę 24 sierpnia odbędzie się tradycyjnie noc kabaretowa, a w niedzielę na scenie pojawią się gwiazdy estrady.

📢 Poseł Arkadiusz Czartoryski o wycieku ze Story Enso: To absolutny skandal!

Po informacji o wycieku z zakładu Stora Enso, sprawą zainteresował się poseł Arkadiusz Czartoryski. Okazało się, że żadne służby nie zostały powiadomione o incydencie przez zakład. Poseł zwołał konferencję prasową w tej sprawie.

📢 Festyn rodzinny w Wojciechowicach: dmuchańce, gry i zabawy oraz słodkie przekąski

W sobotę 20.07.2024 przed południem rozpoczął się osiedlowy festyn na osiedlu Wojciechowice. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji.

📢 Awaria w Stora Enso. Do rzeki popłynęła czerwona woda

Mieszkańcy Ostrołęki zauważyli, że w rejonie mostu kolejowego płynie czerwona woda w rzece. Okazuje się, że winnym jest Stora Enso. Co się stało?

📢 Oto ponad 10-letnie auta osobowe, które charakteryzują się minimalną ilością usterek. Samochody warte szczególnej uwagi

10-letnie i nieco starsze samochody wcale nie muszą być jeżdżącymi złomami. Warto czasami rozważyć kupno takiego auta tym bardziej że niektóre z modeli całkiem dobrze znoszą upływ czasu. Wiele egzemplarzy jest bardzo dobrze wyposażonych, spełniają też wszelkie normy bezpieczeństwa. I co najważniejsze mimo wciąż rzadko się psują. Świadczy o tym raport niemieckiego Stowarzyszenia Inspekcji Technicznej czyli TUV. Które modele najlepiej znoszą upływający czas? Sprawdź!

📢 Dolnośląski obiekt owiany tajemnicą. Nowe zdjęcia tuneli hitlerowskiego kompleksu z czasu wojny. Były zamknięte przez 79 lat

To zdecydowanie jeden z najbardziej tajemniczych obiektów na Dolnym Śląsku. Poszukiwacze, którzy od lat usiłowali dostać się do wnętrza Kamiennej Góry w Lubaniu, eksplorują kolejne metry tuneli, które przez 79 lat były zamknięte przed ludźmi. Co skrywają! Oto najnowsze zdjęcia.

📢 Wywiad z Jerzym Bauerem, starostą ostrowskim. Przeczytaj

Jerzy Bauer był latach 2014-24 burmistrzem Ostrowi Mazowieckiej. W 2024 roku przegrał wybory na burmistrza, został starostą ostrowskim.

📢 Najmodniejsze paznokcie na lato 2024. Przedstawiamy najciekawsze pomysły. Hybrydowe i inne paznokcie letnie

Wiadomo! Paznokcie kobiety są jednym z jej najważniejszych atrybutów. Klasyczne, piękne, eleganckie zawsze przyciągają wzrok. Niekonwencjonalne, wyjątkowe budzą u pań lekką nutkę zazdrości, chęć nadleśnictwa, pójścia tym samym śladem. A panowie, i tu się nic nie zmiana od lat, uważają je za najpiękniejszą ozdoba każdej z kobiet.
Szukasz pomysłów na modne, letnie paznokcie? Pomożemy Ci, zobacz naszą galerię zdjęć.

📢 Wakacje z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Krasnosielcu: wycieczki, zajęcia sportowe i rekreacyjne, seanse filmowe

Dzieci i młodzież z gminy Krasnosielc uczestniczą w ciekawych zajęciach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury. Są liczne wycieczki, zajęcia sportowe i kreatywne, seanse filmowe.

📢 Komendant ostrowskiej policji awansowany podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji

Podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji w Radomiu p.o komendanta powiatowego Policji podinsp. Dariusz Bednarczyk otrzymał awans na stopień mł.insp policji. W trakcie uroczystości wręczono również Brązowy Medal MSWiA mł.asp Emilii Podbielskiej.

📢 Imprezy w weekend 19-21.07.2024 w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim

Przed nami weekend pełen imprez, pikników rodzinnych oraz koncertów. Sprawdźcie, gdzie warto być.

📢 Wypadek w Nowej Wsi Wschodniej 18.07.2024. Zginął 24-letni kierowca volkswagena

Do zdarzenia doszło w czwartek 18 lipca 2024 przed południem na ul. Nowowiejskiej w Nowej Wsi Wschodniej w gminie Rzekuń. Na prostym odcinku drogi.

📢 Wyprzedaż garażowa w Ostrowi Mazowieckiej i charytatywny kiermasz ciast, 21.07.2024

21.07.2024 w Ogródku Jordanowskim odbędzie się 6. Wyprzedaż Garażowa, której towarzyszyć będzie charytatywny kiermasz ciast dla Walecznej Klary. Klara ma 2 lata. 11-centymetrowy guz zajął jej nerkę.

📢 Tak mieszka Joanna Racewicz. Zajrzyj do luksusowej willi dziennikarki. Piękny dom Joanny Racewicz w prestiżowej okolicy - galeria zdjęć

Joanna Racewicz mieszka w nowoczesnym domu w stolicy, który urządziła z pomocą projektantów. Zaglądamy do luksusowej willi Joanny Racewicz i sprawdzamy, w jakich wnętrzach czuje się najlepiej dziennikarka. Koniecznie zobacz, jak prezentują się wnętrza wyjątkowego domu dziennikarki.

📢 Wyprawka dla noworodka - taki upominek funduje Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w ramach programu "Witaj na Mazowszu"

W 2023 roku w szpitalach prowadzonych przez samorząd województwa mazowieckiego urodziło się ponad 7 tysięcy dzieci, a w pierwszej połowie tego roku przybyło ich ponad 3,2 tysiąca. Chcąc powitać na świecie nowych mieszkańców, władze regionu ruszają z programem, w ramach którego maluszki urodzone w marszałkowskich szpitalach otrzymają wyprawki. Akcja już się rozpoczęła. 16 lipca 2024 roku w ostrołęckim szpitalu mówili o niej samorządowcy i lekarze.

📢 Kolekcjonerzy poszukują tych antyków. Unikalne przedmioty do kupienia w internecie. Masz je w domu? 18.07.2024

Unikalne antyki poszukiwane przez kolekcjonerów mogą zapewnić Wam dużo pieniędzy. Możemy na nich zarobić fortunę. Często nie mamy świadomości, że przedmioty posiadane w domu warte są dużo pieniędzy. Oto unikalne antyki poszukiwane przez kolekcjonerów. Sprawdźcie, za ile możecie je sprzedać!

📢 Oto najlepsze memy o mechanikach samochodowych. Jeśli masz auto, to na pewno zrozumiesz te teksty! 18.07.2024

Oto najlepsze memy o mechanikach samochodowych. Nie lubimy do nich chodzić i zdarza się, że podejrzewamy ich o najgorsze. Dopóki mamy auto, to niektóre usterki muszą zostać wykonane w warsztacie. Mechanicy samochodowi są grupą zawodową, wokół której powstało dużo mitów i dowcipów. Memy o mechanikach idealnie punktują wszystko to, co przeciętnemu Kowalskiemu kojarzy się z oddaniem samochodu do warsztatu. Internauci stworzyli śmieszne obrazki z których śmieją się nawet sami zainteresowani. Sprawdź!

📢 Te kobiety i mężczyźni zaginęli w Polsce. Wciąż nie znamy ich nazwisk. Rozpoznajesz kogoś? Pomóż policji i rodzinom

Kim są ludzie z tych zdjęć? Oto fotografie i i rysopisy osób o nieustalonej tożsamości zgłoszonych do ITAKI. Zdarza się, że np. do szpitala trafiają osoby, które uległy wypadkowi i nie odzyskały przytomności lub są świadome, ale doznały obrażeń, które spowodowały utratę pamięci. Można mu pomóc odzyskać tożsamość!

📢 Tragiczny wypadek w Zdunku, gm. Myszyniec. Nie żyje dwuletnie dziecko

Do tragicznego zdarzenia doszło w środę 17.07.2024 na terenie jednej z posesji. Nie żyje dwuletnie dziecko.

📢 Pogrzeb Jerzego Stuhra. Tłumy odprowadziły go na wieczny spoczynek. Tak wyglądała ostatnia droga aktora i reżysera

Rodzina, przyjaciele, wierni fani, znajomi ze świata kina – tłumy żegnały uwielbianego aktora i reżysera Jerzego Stuhra. Pogrzeb odbył się dzisiaj (17 lipca) w Krakowie. O godzinie 12 w kościele św. Piotra i Pawła przy ul. Grodzkiej w Krakowie rozpoczęła się msza pogrzebowa, a szczątki pochowano na Cmentarzu Rakowickim, w rodzinnym grobowcu.

📢 Burza nad Makowem Mazowieckim i powiatem makowskim wyrządziła sporo szkód: zarwane dachy, połamane drzewa

Strażacy PSP i OSP z terenu powiatu makowskiego interweniowali 23 razy. Zgłoszenia dotyczyły w większości powalonych drzew, ale także zerwanych dachów i zalanych piwnic.

📢 Ślubowanie nowej policjantki w Komendzie Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim

We poniedziałek 15.07.2024 w makowskiej komendzie odbyła się uroczystość ślubowania nowo przyjętej policjantki do służby. Podczas uroczystej zbiórki Komendant Powiatowy Policji w Makowie Maz. podinsp. Andrzej Dziadak wręczył akt ślubowania, a posterunkowa w obecności przełożonych złożyła uroczyste ślubowanie.

📢 Rada Seniorów w Ostrołęce wybrała przewodniczących. W radzie zasiada 32 osoby

W poniedziałek 15.07.2024 w Centrum Aktywności Seniorów w Ostrołęce odbyło się pierwsze posiedzenie nowo wybranej Rady Seniorów, na którym dokonano wyboru władz.

📢 Święto Policji w Ostrołęce. Zobacz nagrodzonych oraz awansowanych funkcjonariuszy policji

W poniedziałek 15.07.2024 odbyły się obchody Święta Policji. Po uroczystej mszy świętej w intencji policjantów oraz ich rodzin oficjalna część uroczystości miała miejsce na placu za Komendą Miejską Policji.

📢 Święto Policji w Ostrołęce. Na placu przed komendą odbył się festyn rodzinny

W poniedziałek 15.07.2024 na placu za Komendą Miejską Policji odbył się apel związany z obchodami Święta Policji. Tuż po nim rozpoczął się festyn rodzinny.

📢 Piknik Rodzinny w Nurze odbył się 14.07.2024. Było gorąco, rodzinnie i radośnie. Zobaczcie zdjęcia

W niedzielę 14 lipca przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Nurze odbył się Piknik Rodzinny. Było gorąco, rodzinnie i radośnie.

📢 Monster Truck Show w Ostrołęce, 19 i 20.07.2024

Ryk silników, widowiskowe kraksy i głośne okrzyki tłumu - to charakterystyczne elementy tej imprezy, która odbywa się na świeżym powietrzu, z muzyką, światłami i efektami pirotechnicznymi. W Ostrołęce odbędzie się 19 i 20 lipca. Gdzie i o której? Szczegóły w artykule.

📢 Święto Folkloru Kurpiowskiego w Zawadach gm. Baranowo, 14.07.2024

Święto Folkloru Kurpiowskiego to największa impreza kulturalna odbywająca się w gminie Baranowo. Organizowana jest od ponad czterech dekad. Tegoroczna edycja Święta Folkloru Kurpiowskiego odbywa się 13-14 lipca 2024. W sobotę 13 lipca na placu festynowym na wyspie położonej pomiędzy odnogami Omulwi w Zawadach zorganizowano zabawę po gwiazdami. Nazajutrz w tym samym miejscu odbyła się impreza główna.

📢 Potańcówka w Durlasach gm. Lelis, 13.07.2024. Na imprezę zaprosiło Koło Gospodyń Wiejskich Durlasianki

W ciepły lipcowy wieczór panie z KGW Durlasianki zaprosiły mieszkańców na potańcówkę. O muzykę zadbał zespół Magnum z Ostrołęki.

📢 Oto nowy fiat 126p w elektrycznej wersji! Maluch Vision zachwyca! Jak Wam się podoba taka modyfikacja? 13.07.2024

Tak się prezentuje nowy maluch! To naprawdę byłby motoryzacyjny hit! Nowy Maluch! Fiat 126p w elektrycznej wersji! Każdy zna Fiata 126p "malucha", który przez 28 lat był produkowany w naszym kraju. To bez wątpienia legenda rodzimej motoryzacji, która wciąż - gdy tylko pojawia się na drodze - wywołuje miłe wspomnienia i wzbudza niemałe emocje! ZOBACZCIE ZDJĘCIA

📢 Powiatowe Obchody Święta Policji w Ostrowi Mazowieckiej. Były awanse i odznaczenia. Uroczystość odbyła się 11.07.2024

Powiatowe Obchody Święta Policji rozpoczęły się od złożenia kwiatów przed pomnikiem upamiętniającym funkcjonariuszy policji zamordowanych w Miednoje i Charkowie, znajdującym się przy Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej. Potem odbyła się msza święta i uroczysty apel.

📢 Święto Policji w Makowie Mazowieckim, 10.07.2024. Awanse, odznaczenia, ciepłe słowa, upominki...

Uroczystość rozpoczęła się rano, mszą świętą w kościele pod wezwaniem św. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim. O godz. 13.00 przed budynkiem makowskiej komendy odbył się uroczysty apel, podczas którego zostały wręczone awanse, odznaczenia i medale. To był również Dzień Otwarty w makowskiej komendzie. Można było obejrzeć sprzęt i wyposażenie policyjne, siąść za kierownicą radiowozu, uzyskać informacje na temat rekrutacji do policji.

📢 Zawody sportowo-pożarnicze OSP gminy Goworowo odbyły się 30.06.2024. Która jednostka była najlepsza?

30.06.2024 r. w Kruszewie odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Kruszewie. Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Goworowie i wójt gminy Goworowo przy udziale Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce .

📢 Potańcówka w Goworowie, 29.06.2024. Na ludową nutę

To impreza, na którą do późnego sobotniego wieczora można jeszcze wpaść.

📢 Zakończenie roku szkolnego w II Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce

W piątek 21.06.2024 w sali im. Arkadiusza Gołasia odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce

📢 Dni Różana 2024. Co w programie imprezy, która odbędzie się od 19 do 21.07.2024? Jakie gwiazdy? Sprawdźcie

Dni Różana będą w lipcu - od 19 do 21, na placu targowym przy ul. Królowej Bony. Tradycyjnie sporo się będzie działo: koncerty, pokazy, zawody, konkursy... Będą też gwiazdy muzyczne.

📢 Zlot motocykli "Legendy PRL-u" w Ostrowi Mazowieckiej. Zlot odbył się przy Rubinku, 9.06.2024

W niedzielę, 9 czerwca przy Zespole Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej odbyła się XIII Wystawa motocykli "Legendy PRL-u". Rano padał obfity deszcz i można było zastanawiać się, czy trzynasta edycja nie będzie pechowa, jednak ostatecznie tradycji stało się zadość - pogoda dopisała. W tym roku wystawie motocykli towarzyszyła jeszcze jedna wystawa: radioodbiorników.

📢 Dzień Dziecka w Różanie. Dobrą zabawę przerwała ulewa

W sobotę 1.06.2024 na Placu Targowym w Różanie odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka. Niestety popsuła ją ulewa. Część dzieci jednak postanowiła zostać i bawić się do końca. Zobaczcie zdjęcia.

📢 Boże Ciało w Kadzidle. Piękna uroczystość 30.05.2024

Trasa procesji tradycyjnie wiodła ulicami: Sportową, Bema, 1-go Maja i Kościuszki. Przygotowane zostały cztery ołtarze: przy Grocie Matki Bożej, przy pomniku Szwedzkim, na skrzyżowaniu ulic Kurpiowskiej i 1-go Maja oraz przy ul. Kościuszki.

📢 Pierwsza Komunia Święta w kościele pw. Opatrzności Bożej w Ostrowi Mazowieckiej 26.05.2024

W ostatnią niedzielę miesiąca, czyli 26 maja, w kościele pw. Opatrzności Bożej odbyła się Pierwsza Komunia Święta dzieci zamieszkujących parafię.

📢 Bal absolwentów Zespołu Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej. Bal zakończył 60-lecie Rubinka i VII Zjazd Absolwentów

Balem absolwentów zakończył się tegoroczny jubileusz 60-lecia Zespołu Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej połączony z VII Zjazdem Wychowanków. W balu wzięło udział ok. 150 osób.

📢 60 lat Zespołu Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej i VII Zjazd Absolwentów. 25.05.2024

Wspólne zdjęcie, msza święta, przemówienia, część artystyczna w wykonaniu uczniów oraz odsłonięcie pamiątkowej alei przy szkole - tak wyglądała pierwsza część uroczystych obchodów 60 lat Zespołu Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej i VII Zjazd Absolwentów Rubinka.

📢 Wyprzedaż garażowa w Ostrowi Mazowieckiej. Wyprzedaż odbywa się w Grodzie Książąt Mazowieckich

Wyprzedaże garażowe w ogródku jordanowskim rozpoczęły się w ubiegłym roku. Zainteresowanie: zarówno sprzedających, jak i kupujących było spore, dlatego w tym roku zaplanowano 7 takich wyprzedaży. Pierwsza w tym sezonie odbyła się 21 kwietnia. Kolejna wyprzedaż odbyła się w niedzielę, 19 maja. Zapraszamy do Grodu Książąt Mazowieckich.

📢 Pchli Targ w Ostrołęce. Kolejna edycja była 18.05.2024. Zobaczcie, co można kupić na pchlim targu

Pierwsza tegoroczna edycja Pchlego Targu odbyła się 20 kwietnia 2024 i spotkała się z dużym zainteresowaniem zarówno wystawców (było ok. 40 stoisk), jak i odwiedzających. Druga odsłona Pchlego Targu była w sobotę 18 maja 2024 (od godz. 8.00 do 12.00). Nie zdążyliście? Nic straconego, pchle targi odbywają się w Ostrołęce do października, w każdą trzecią sobotę miesiąca. A tymczasem zobaczcie w naszej galerii, co tam można znaleźć.

📢 Gminne obchody Dnia Strażaka w Czarni, 12.05.2024

Termin tegorocznych obchodów Dnia Strażaka w gminie Czarnia wyznaczono na niedzielę 12 maja. Strażacy ochotnicy z czterech jednostek działających na terenie gminy zebrali się przed kościołem parafialnym w Czarni.

📢 60-lecie szpitala w Ostrowi Mazowieckiej. Dużo gości, pochwał i podziękowań. Były też nagrody. Uroczystość odbyła się 8.02.2024

Uroczysty jubileusz odbył się w czwartek, 8 lutego w Dworku Nad Stawem na Podborzu.

📢 Jubileuszowa choinka w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zuzeli

Po raz dwudziesty w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zuzeli odbyła się choinkowa zabawa uświetniona występem muzyków z Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Głównej Policji.

📢 Studniówka Ekonomika. Maturzyści Zespołu Szkół nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej bawili się w sali "Tango" w Szulborzu Wielkim 27.01.2024

Na balu studniówkowym uczniów Zespołu Szkół nr 2 bawiło się blisko 100 maturzystów i maturzystek wraz z osobami towarzyszącymi, dyrekcją, gronem pedagogicznym i przedstawicielami rady rodziców.

📢 Nagrody dla nauczycieli i dyrektorów ze szkół i placówek oświatowych z powiatu makowskiego

W piątek 13.10.2023 w Starostwie Powiatowym odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Nagrodzono najlepszych nauczycieli.

📢 Impreza integracyjna "Mała wieś - wielki festyn pokoleniowy" w Grucelach gm. Troszyn, 24.09.2023

Na imprezę integracyjną zaprosiło 24 września 2023 stowarzyszenie "W kręgu przyjaciół Troszyna" i mieszkańcy wsi. Na dzieci czekały animacje, na starszych - poczęstunek i występ kapeli. Pogoda w pierwszą niedzielę jesieni wyjątkowo sprzyjała organizacji wydarzeń plenerowych.

📢 Dożynki w Goworowie. Festyn Pożegnanie Lata odbył się w niedzielę 27 sierpnia 2023 w Goworowie. Zdjęcia

Zgodnie z tradycją dożynki w Goworowie zorganizowano na placu parafialnym przy kościele. A zaczęły się uroczystą mszą świętą w goworowskim kościele.

📢 Niedziela na wsi w Czarni, 13.08.2023. Zdjęcia

W niedzielę 13 sierpnia 2023 w Czarni odbywa się największa impreza kulturalna w gminie. Na placu obok kościoła parafialnego już od godziny 10.00 dużo się działo.

📢 Przegląd piosenki klubów seniora w Baranowie, 6.08.2023

To 15. edycja przeglądu. Odbywa się po trzyletniej przerwie. W upalne niedzielne popołudnie 6 sierpnia 2023 w baranowskim amfiteatrze pojawiły się grupy seniorów z powiatów: ostrołęckiego, przasnyskiego oraz ostrowskiego. I gościnnie - seniorzy z Lipnicy Wielkiej na Orawie.

📢 Potańcówka pod sobótkowym lasem w Nasiadkach. 29.07.2023

Mieszkańcy wsi Nasiadki zaprosili do wspólnej zabawy. W sobotę 29.07.2023 zorganizowali spotkanie integracyjne. Były konkurencje sportowe dla dzieci, występ orkiestry kurpiowskiej z Lelisa, a od godz. 20.00 potańcówka z DJ Domix.

📢 Dni Różana 2023. Na zakończenie koncerty gwiazd – Tribbs i Cleo. 23 lipca 2023. Zdjęcia

Dni Różana odbyły się 22 i 23 lipca 2023. Na plac targowy przy ul. Królowej Bony zarówno w sobotę jak i w niedzielę ciągnęły prawdziwe tłumy.

📢 Dni Różana 2023. Nagrody dla najzdolniejszych młodych wokalistów. 23 lipca 2023

W sobotę i niedzielę – 22 i 23 lipca – trwały Dni Różana. Jedną z atrakcji był konkurs wokalny „Śpiewanie w Różanie”.

📢 Dni Różana 2023. Zobaczcie co się działo pierwszego dnia, w sobotę 22 lipca 2023. Zdjęcia

Trwają Dni Różana. W sobotę na scenie na placu Targowym w Różanie wystąpili między innymi: Defis, Lili i MIG. A w niedzielę finał z gwiazdą wieczoru - Cleo.

📢 Baseny w Przasnyszu już otwarte. Odkryte baseny zostały oficjalnie otwarte 30.04.2023

W niedzielę, 30 kwietnia 2023 roku został oficjalnie otwarty kompleks basenów w Przasnyszu. Baseny znajdują się na terenie Zespołu Szkół Powiatowych przy ul. Mazowieckiej. Wstęp na basen - na razie - jest bezpłatny.

📢 Najpopularniejsze nazwiska w Polsce. Ile osób nazywa się tak samo jak Ty? Dane ze stycznia 2023 r.

Prawie każdy zna jakiegoś Nowaka, a niektórzy nawet kilku. Trudno się temu dziwić, bo w Polsce jest to najczęściej występujące nazwisko. Nosi je ponad 200 tysięcy osób. Sprawdź, jakie nazwiska znalazły się w setce najpopularniejszych i ile osób nazywa się tak samo, jak Ty.

📢 Lelis. Spotkanie opłatkowe mieszkańców gminy. 18.12.2022

W niedzielne południe na placu przez Centrum Kultury - Biblioteki i Sportu w Lelisie odbyło się spotkanie opłatkowe. Były życzenia, występy lokalnych artystów oraz smaczne potrawy na rozgrzewkę. Na dzieci czekały...lamy i kozy.

📢 Cmentarz w Broku. Nekropolię odwiedziliśmy 3.11.2022. Zdjęcia

Na cmentarzu parafialnym znajduje się m.in. zbiorowa mogiła polskich żołnierzy, poległych w walce z bolszewikami w 1920 roku. W sąsiedztwie cmentarza, przy ul. Sienkiewicza, znajduje się cmentarz żydowski.

📢 Płoniawy-Bramura. Cmentarz we Wszystkich Świętych. 1.11.2022

We wtorek 1.11.2022 cmentarz w Płoniawach-Bramurze rozświetlił się tysiącami zniczy. To czas zadumy i modlitwy przy grobach bliskich. Groby zostały ozdobione pięknymi zniczami i kolorowymi kwiatami, głównie chryzantemami i wrzosami. Zobaczcie galerię zdjęć.

📢 Dylewo. Zawody sportowo-pożarnicze OSP gmin Kadzidło i Łyse. 18.09.2022

Na boisku orlik w Dylewie w zawodach sportowo-pożarniczych wzięło udział dziewięć jednostek OSP.

📢 Dożynki w Prostyni. Podziękowano za plony. Gwiazdą wieczoru był zespół Chillout. 28.08.2022

Podczas dożynek gminno-parafialnych w Prostyni dziękowano rolnikom za ich ciężką pracę i dar chleba.

📢 Klub Seniora w Ostrołęce zorganizował potańcówkę w Centrum Aktywności Seniorów. 3.07.2022

W niedawno wyremontowanym Centrum Aktywności Seniora (dawne kasyno przy ul. Bogusławskiego) Klub Seniora zorganizował potańcówkę. Seniorzy dopisali!

📢 Łyse. Boże Ciało 2022. Procesja w parafii pw. Chrystusa Króla Wszechświata, 16.06.2022. Zdjęcia

Jak co roku procesja przeszła ulicami wsi. Część parafian przyszła w strojach kurpiowskich.

📢 Cmentarz w Troszynie, powiat ostrołęcki. Zdjęcia z 10.05.2022

Nekropolię w Troszynie odwiedziliśmy 10 maja 2022 roku.

📢 Cmentarz parafialny w Goworowie. 22.03.2022. Zdjęcia

Nekropolię w Goworowie odwiedziliśmy 22 marca 2022 roku

📢 Fazenda Folwark 33 – gorące kąpiele na łonie natury. Fazenda Folwark w gm. Długosiodło ma ciekawą ofertę na relaks. Zdjęcia

Fazenda Folwark 33 jest niewątpliwie interesującym punktem na mapie naszego regionu. To obiekt położony w urokliwym miejscu, pośród pięknych lasów gminy Długosiodło. Miejsce, w którym goście mogą „naładować baterie”, odetchnąć i odpocząć od codziennego życia w biegu.

📢 Goworowo w Google Street View. Zobacz, czy kamery uchwyciły także Ciebie. 7.03.2022

Google Street View pozwala zobaczyć z bliska zdjęcia niemalże wszystkich ulic umieszczonych na mapach. Charakterystyczne wozy z kamerami Google od czasu do czasu przejeżdżają przez miasta, aktualizując bazę zdjęć. Znajdź siebie na zdjęciach z 2012.

📢 Cmentarz w Zarębach Kościelnych. Na cmentarzu parafialnym w Zarębach jest wiele wyjątkowych nagrobków. Zdjęcia

Cmentarz parafialny w Zarębach Kościelnych odwiedzaliśmy kilkakrotnie - m.in. we Wszystkich Świętych, a także po wichurze, która przeszła przez powiat ostrowski 18 - 19 lutego. Silny wiatr, który spowodował ogromne straty w całym kraju tu również przewrócił znicze i wiązanki.

📢 Objawienia w Wykrocie. Matka Boska objawiła się Stefanowi Gwieździe. Do sanktuarium w Wykrocie wciąż pielgrzymują wierni. Zdjęcia

Matka Boska miała objawiać się tu Stefanowi Gwieździe z Wykrotu w latach 1990-2002.

📢 Łyse. Odpust w kościele pw. św. Anny w Łysych. Nabożeństwo i procesja. 25.07.2021. Zdjęcia

Odpust świętej Anny obchodzono 25 lipca 2021 między innymi w Łysych.

📢 Ostrów Maz. O robocie Navio w programie Pytanie na Śniadanie. "Światowa ortopedia w ramach ubezpieczenia zdrowotnego w Ostrowi Mazowieckiej"

Ostrów Maz. Robot Navio, który trafił niedawno do ostrowskiego szpitala, zadebiutował w... Pytaniu na Śniadanie. O działaniu pierwszego w Polsce i pierwszego w Europie Środkowo-Wschodniej robota ortopedycznego do wszczepiania endoprotez kolana rozmawiano na antenie TVP 2.

📢 Ostrów Maz. Artur Stolarczyk, szef oddziału ortopedii, o pasji do medycyny i początkach swojej zawodowej drogi

Ostrów Maz. O mały włos nie został prawnikiem. Niewiele też brakowało, by był ogrodnikiem. Na szczęście dla pacjentów z Ostrowi Mazowieckiej (i nie tylko), jego zawodowe losy potoczyły się zupełnie inaczej. Nieocenioną rolę odegrała w tym wszystkim słynna już "ucieczka przed wojskiem".

📢 Pułtusk. Wypadek na DK61 w Jeżewie pod Pułtuskiem. Są ofiary śmiertelne. Utrudnienia na trasie Ostrołęka - Warszawa

Do wypadku na DK61 w Jeżewie pod Pułtuskiem doszło po godz. 13.00 w czwartek 12 grudnia 2019. Samochód osobowy na prostym odcinku drogi zderzył się z ciężarówką. Jedna osoba nie żyje.

📢 Nowe targowisko w Różanie już czynne. Kosztowało prawie 4 miliony złotych [ZDJĘCIA, CENNIK, GODZINY OTWARCIA]

Największa ubiegłoroczna inwestycja Różana warta prawie 4 mln zł już udostępniona mieszkańcom. Piątek 11 stycznia był pierwszym dniem handlu w tym miejscu

📢 SEC Girls. To one są ozdobą mistrzostw Europy. Turniej bez nich? Niemożliwe! [ZDJĘCIA]

SEC Girls zostały wybrane na specjalnym castingu w lutym. To jedne z najbardziej uroczych podprowadzających na żużlowych imprezach.

📢 Owacje na stojąco na prapremierze "Sylaby" (zdjęcia)

Tradycyjnie, owacjami na stojąco publiczność przyjęła premierę nowego programu Rewii Dziecięcej „Sylaba” pt. „Szafa gra”. To była już 32. premiera rewii.

📢 Kawały o Tusku

📢 Studniówka 2011 - LO w Ostrowi Maz. - zdjęcia i zabawa

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki