Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przedświąteczny rajd Mikołajów

wodor
Przystanek Mikołaja w Goworowie
Przystanek Mikołaja w Goworowie PCPR
Tuż przed samymi świętami po raz piąty Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrołęce wspólnie z Zarządem Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża zorganizowało akcję "Mikołaj dla ubogich". Dla najbardziej potrzebujących dzieci przygotowano 330 paczek.

Do każdej z gmin powiatu trafiło po trzydzieści świątecznych pakunków, które zostały wręczone przez Mikołaja na specjalnie zorganizowanych przez gminne ośrodki pomocy społecznej spotkaniach. Największa radość wśród dzieci panowała w Goworowie. Tam oprócz spotkania z Mikołajem dzieci miały zapewniony poczęstunek, a o świątecznej atmosferze przypominała szopka bożonarodzeniowa przygotowana przez goworowskich przedszkolaków.

Do zorganizowania paczek świątecznych przyczyniły się też ostrołęckie przedszkola. Już w listopadzie w ramach akcji "Podaruj pluszaczka dla dzieciaczka" zbierano tam maskotki i zabawki, które trafiły do najuboższych rówieśników przedszkolaków. Obdarowanie ponad trzech setek dzieci było możliwe dzięki wsparciu udzielonemu powiatowi ostrołęckiemu przez Hochland z Baranowa i JBB z Łysych. Za pośrednictwem TO organizatorzy dziękują wszystkim wspierającym akcję, zwłaszcza najmłodszym "sponsorom", którzy od wczesnego dzieciństwa nabywają umiejętność dzielenia się z innymi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki