MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przed pierwszym dzwonkiem

mch
W tym roku wyprawki szkolne są droższe niż w ubiegłym, ponieważ od maja wzrósł podatek VAT na artykuły szkolne z 7 do 22 procent.

Zanim rodzice ruszą w miasto, powinni odwiedzić szkołę i sprawdzić jakie podręczniki będą obowiązywały w klasie ich dzieci. Jeśli listy nie ma, lepiej wstrzymać się z podręcznikowymi zakupami, pamiętając, że każdy nauczyciel może wybrać własny zestaw podręczników. W ten sposób w każdej klasie może obowiązywać inny zestaw.
Ile przeciętnie kosztuje wyprawka dla ucznia - sprawdziliśmy oferty przasnyskich sklepów. W księgarni Polska Książka dla ucznia pierwszej klasy szkoły podstawowej można zakupić jeden z trzech zestawów. Komplet "Wesoła szkoła" (pięć podręczników, pięć kart pracy ucznia oraz pięć ćwiczeń w pisaniu) kosztuje 135 zł. Równie popularne są zestawy "Już w szkole" za 139 złotych oraz "Moja szkoła" - 120 zł. Do pierwszej klasy gimnazjum komplet książek wraz z podręcznikami do nauki języka obcego kosztuje około 300 złotych. Najtańszy tornister można tu dostać za 50 zł, piórnik z wyposażeniem za 30 zł, a kredki czy farby od 5 zł. Dla uczniów szkół średnich cena jednego podręcznika to wydatek w granicach 20 zł. Zeszyty w twardej okładce kosztują od 4 do 6 złotych. Dostawy podręczników są średnio dwa razy w tygodniu. Gdyby zdarzyło się, że jakiejś książki nie ma w ofercie, księgarnia Polska Książka dostarczy ją najpóźniej w ciągu tygodnia.
Sklep Kuba mieszczący się przy ulicy Rynek w Przasnyszu również ma w swojej ofercie wiele zestawów książek. I tak komplet "Wesoła szkoła" według ceny katalogowej ustalonej przez WSiP kosztuje 147,50 zł dla pierwszaka, dla drugoklasisty 163,50 zł, a zestaw "Ekoludek" do klasy trzeciej - 183 zł. Dodatkowo sklep dla każdego zakupu powyżej 75 zł udziela rabatu w wysokości 5 proc. Największym zainteresowaniem cieszą się ćwiczenia, które po prostu muszą być nowe. Piórnik można już kupić za 17 zł, chociaż jego wyposażenie należy jeszcze uzupełnić. Ceny plecaków zaczynają się od 50 zł, chociaż te tańsze są najczęściej nieusztywnione, z niewygodnymi paskami, a ich noszenie może powodować wady postawy u dziecka.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki