MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przasnysz zdobył Puchar ,,Tygodnika Ostrołęckiego"

(ak)
Zdobywcy Pucharu "Tygodnika Ostrołęckiego"
Zdobywcy Pucharu "Tygodnika Ostrołęckiego" A. Kustusz
Piękna pogoda towarzyszyła zmaganiom pięciu wędkarskich drużyn startujących 28 września w IV Międzypowiatowych Zawodach Wędkarskich o Puchar "Tygodnika Ostrołęckiego" na zbiorniku pożwirowym w Jelonkach-Przyborowiu. Gospodarzami tegorocznej edycji byli wędkarze z powiatu ostrowskiego, którzy wystawili dwie drużyny reprezentujące koła PZW Ostrów Maz., Komorowo i Małkinie.

O przygotowanie łowiska, a także całych zawodów postarali się wędkarze z koła w Komorowie, które w porozumieniu z właścicielem terenu użytkuje łowisko, a także współorganizator zawodów, czyli ostrołęcki Rejon Okręgu Mazowieckiego PZW.
- Bardzo się cieszę z tego typu rywalizacji, bowiem dość rzadko wędkarze mają okazję startować w zawodach drużynowych, w których muszą wystąpić trzej seniorzy, kobieta i junior. Takie zawody rozwijają wędkarstwo i dobrze integrują środowisko wędkarzy - stwierdził sędzia główny zawodów Wiesław Szczubełek.
Po trzech godzinach wędkowania sędziowie zważyli prawie 24 kg ryb, złowionych przez 25 zawodników i zawodniczek. Humory dopisywały, tym bardziej że współorganizatorzy postarali się o cenne nagrody.
W ogólnej punktacji zwyciężyła najrówniej i najskuteczniej łowiąca ekipa powiatu przasnyskiego, która startowała w składzie: Artur Olewniczak, Andrzej Lachowski, Krzysztof Szacherski, Justyna Kuchcińska i Łukasz Szacherski. Przasnysz uzyskał 12 punktów sektorowych i 6470 pkt. wagowych. Drużyna odebrała Puchar ,,Tygodnika Ostrołęckiego". Drugie miejsce i Puchar Rejonu Ostrołęckiego Okregu Mazowieckiego PZW z taką samą liczba punktów sektorowych, ale z dorobkiem 5290 pkt. wagowych zajęła ekipa Ostrowi Mazowieckiej, która startowała w składzie: Leszek Sommer, Jacek Gruszczyński, Grzegorz Jarmuła, Sommer Katarzyna, Mateusz Siedlecki. Na trzeciej pozycji z dorobkiem 13 pkt. sektorowych i 7190 pkt. wagowych znalazła się drużyna reprezentująca Ostrołękę jako powiat grodzki, startująca pod czujnym okiem bardzo zabieganego w tym dniu trenera Zbyszka Cichowskiego w składzie: Piotr Wrzeszcz, Dariusz Myszkiewicz, Radosław Gołębiorski, Larysa Tsoy, Rafał Wrzeszcz. Drużyna ta zdobyła okazały puchar Starosty Ostrowskiego, Tadeusza Legackiego. Czwarte miejsce zajęła drużyna Ostrowi Maz. II (Waldemar Glinka, Andrzej Glinka, Marek Duda, Urszula Stachacz i Piotr Stankiewicz), która wyprzedziła najbardziej pechowo wędkującą drużyne powiatu ostrołęckiego ziemskiego (Wiesław Kowalikowski, Leszek Kozłowski, Jerzy Nadolny, Ewa Kowalikowska, Mateusz Parzych).
W klasyfikacji indywidualnej nagrody dla zwycięzców sektorów ufundowane przez "Tygodnik Ostrołęcki" otrzymali: A. Lachowski, D. Myszkiewicz, L. Sommer, L. Tsoy i P. Stankiewicz. Nagrodę za największą rybę zawodów, okonia o masie 140 gram zdobył Dariusz Myszkiewicz.
Ponadto dla sowich reprezentantów nagrody ufundowali starostowie powiatów: przasnyskiego Zenon Szczepankowski, ostrołęckiego Stanisław Kubeł i prezydent Ostrołęki Ryszard Załuska.
- Po raz pierwszy startowałam w zawodach na zbiorniku zamkniętym, co zmuszało nas do stosowania bardzo delikatnych zestawów i ciągłego zmieniania taktyki, ale udało się zwyciężyć i była to dla mnie wspaniała przygoda po sobotnim koncercie, który skończyłam Łomży tuż po północy - powiedziała nam bardzo popularna wędkarskim środowisku Larysa Tsoy.
Zawody zakończyło wspólne ognisko z pieczonymi kiełbaskami.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki