Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Przasnysz. Oto laureaci Medalu Stanisława Ostoi-Kotkowskiego 2015

Anna Suchcicka
Marek Karolski, Maria Weronika Kmoch i Mazowiecki Instytut Kultury to laureaci tegorocznego Medalu Stanisława Ostoi-Kotkowskiego.

Posiedzenie komisji konkursowej odbyło się 8 grudnia w Miejskim Domu Kultury. W komisji zasiedli: dr Radosław Waleszczak, Krzysztof Gadomski, Krzysztof Miecznikowski i Ewa Łukasiak.

Marek Karolski zdobył medal w kategorii Twórca Uznany. Jest instruktorem teatralnym, aktorem. muzykiem rockowym. Gra profesjonalnie na gitarze, perkusji, jest również wokalistą i aranżerem. Od lat związany z grupami: Przeciąg, KropLufka, Kamienne Ogrody. Prowadzi studio nagrań oraz klub edukacji muzycznej, pracuje jako instruktor muzyki, realizator dźwięku, prowadzi warsztaty gry na gitarach i instrumentach perkusyjnych oraz warsztaty wokalne.

Maria Weronika Kmoch jest laureatką w kategorii Debiut. To studentka Wydziału Historycznego na Uniwersytecie Warszawskim, wielokrotnie wyróżniana stypendiami naukowymi. Z zamiłowania historyk regionalistka i popularyzatorka historii lokalnej. Hobbistycznie bada przeszłość Kurpiowszczyzny, szczególnie rodzinnej gminy Jednorożec. Jest autorką bloga „Kurpianka w wielkim świecie”.

Mazowiecki Instytut Kultury został uhonorowany w kategorii Medal Honorowy. Od wielu lat wspiera przasnyską kulturę. Najbardziej spektakularnym wspólnym działaniem przez ostatnie dwa lata jest realizacja w Przasnyszu projektu „Festiwal Fabryka Światła”.

Kapituła postanowiła przyznać w tym roku także Dyplom Uznania za pracę artystyczną dla Marii Anny Małkowskiej, uczennicy I klasy Liceum Ogólnokształcącego w Jednorożcu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki