Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Przasnyskie spotkania lotnicze

Marek Chrzanowski
Działający w Przasnyszu Aeroklub Północnego Mazowsza wspólnie z Sekcją Paralotniarzy Gekon Glide Club oraz Miejskim Domem Kultury w Przasnyszu zorganizował na podmiejskim lotnisku dwudniowe święto miłośników latania. Wrześniowe słońce przygrzewało prawie przez cały weekend, a na lotnisko od strony miasta w kierunku Karwacza dochodziły wciąż nowe grupy dzieci i dorosłych chcących zobaczyć podniebne akrobacje.

W sobotę impreza rozpoczęła się z nieznacznym opóźnieniem, choć organizatorzy nie ustalili konkretnej godziny rozpoczęcia. Około godziny 11.00 padał jeszcze drobny deszcz. Na scenie pojawił się jednak konferansjer otwierając pokaz. W tym samym czasie na przygotowanym do pokazów torze motocrossowym pojawiły się małe fiaty. Specjalnie przystosowane przez właścicieli "maluchy" pozbawione zbędnego osprzętu, szyb, pomalowane według własnego uznania i obudowane rurkami zwiększającymi bezpieczeństwo kierowców przyciągnęły tłum widzów. Rozpoczęła się jazda na czas, podczas której pojazdy sprytnie pokonywały zakręty i doskonale radziły sobie z nierównościami terenu.
Na scenie rozpoczęły się występy zespołów rockowych, kapel podwórkowych, orkiestry strażackiej i solistów. Wokół terenu rozstawiły się namioty z kiełbaskami, piwem i napojami. Dla najmłodszych przygotowano wielką zjeżdżalnię oraz przejażdżki konne. W tym samym czasie odważni mogli podziwiać miasto z lotu ptaka, fundując sobie przelot samolotem. Na płycie lotniska można było obejrzeć z bliska kilka szybowców, a nad nią cały czas unosiły się paralotnie i motolotnie.
Podczas imprezy zorganizowana została akcja sprzedaży cegiełek Funduszu Wspierania Rehabilitacji Paralotniarzy. Każdy, kto wrzucił do puszki symboliczną kwotę, otrzymywał pamiątkową pocztówkę wydaną specjalnie z okazji "Przasnyskich Spotkań Lotniczych", a dzięki obecności na imprezie Poczty Polskiej można było na miejscu wysłać ją do znajomych.
Następnego dnia słońce przygrzewało jeszcze mocniej. Prawie całkowicie bezchmurne niebo spowodowało, że frekwencja na przasnyskim lotnisku była jeszcze większa. Startów i lotów było jeszcze więcej niż w sobotę. Mieszkańcy miasta i okolic mieli więc doskonały sposób na miłe spędzenie czasu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki