Protest sędziów w geście solidarności z Beatą Morawiec, Igorem Tuleyą i Pawłem Juszczyszynem. "Zbigniew Ziobro nie oferuje Polakom nic"

Aleksandra Kiełczykowska
Aleksandra Kiełczykowska
Protest sędziów w geście solidarności z Beatą Morawiec, Igorem Tuleyą i Pawłem Juszczyszynem. "Zbigniew Ziobro nie oferuje Polakom nic"
Protest sędziów w geście solidarności z Beatą Morawiec, Igorem Tuleyą i Pawłem Juszczyszynem. "Zbigniew Ziobro nie oferuje Polakom nic" fot. adam jankowski / polska press
Udostępnij:
W geście solidarności z Beatą Morawiec, Igorem Tuleyą i Pawłem Juszczyszynem sędziowie w całej Polsce dzisiaj nie wyjdą na sale rozpraw. Protest będą powtarzać każdego 18 dnia miesiąca.

„18 stycznia (poniedziałek) będzie pierwszym dniem akcji protestacyjnej sędziów. Sędziowie żądają przywrócenia do pracy zawieszonych przez Izbę Dyscyplinarną: Igora Tuleyi – zawieszonych od 2 miesiący, Beaty Morawiec – zawieszona od trzech miesięcy, Pawła Juszczyszyna – zawieszonego od roku” – czytamy na stronie Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia.

W całej Polsce sędziowie dołączają się do akcji i w poniedziałek wstrzymywali się od wydawania orzeczeń. W ramach akcji rozwieszone zostały także plakaty i bannery na polski ulicach.

„Zwróciliśmy się do wszystkich sędziów o powstrzymywanie się od wyznaczania rozpraw w tym dniu i każdym kolejnym 18. dniu miesiąca” – powiedział rzecznik prasowy Iustitii Bartłomiej Przymusiński. „Akcja ma z założenia charakter akcji narastającej, gdyż jeśli ktoś nie mógł jeszcze w styczniu odwołać rozpraw, to już w lutym, marcu itd. Ich po prostu nie wyznaczy. Chodzi o to, aby na tej formie protestu nie ucierpieli obywatele” – podkreślił.

„Manifestacja solidarności z sędziami Igorem Tyleyą,Pawłem Juszczyszynem i Beatą Morawiec, przed budynkiem Sądu Najwyższego. Prezesi sądów powołani przez Ministra Sprawiedliwości-Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro odsunęli tych sędziów od orzekania. Żądamy przywrócenia ich do pracy!” – przekazało Stowarzyszenie na Twitterze.

„Łódź, Gliwice, Zabrze, Jastrzębie Zdrój! Wszyscy solidarnie wspierają represjonowanych sędziów” – czytamy.

Do protestu dołączyli się między innymi sędziowie z Sądu Okręgowego w Poznaniu, czy sędziowie Sądu Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim.

Niewygodni sędziowie są usuwani

„Efekt działań Ministerstwa Sprawiedliwości pod rządami Zbigniewa Ziobry jest taki, że czas trwania postępowań wydłużył się o 38%, a sędziowie niewygodni dla polityków są usuwani. Zbigniew Ziobro nie oferuje więc Polakom nic, upolityczniając sądy na skalę niespotykaną. To zaraz może okazać się ogromnym problemem dla poszkodowanych skutkami lockdownu, protestujących czy broniących wolności słowa – jeśli ich sprawy mieliby rozpoznawać polityczni nominaci, a nie niezależni sędziowie” – mówił prezes Iustiti prof. Krystian Markiewicz.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Protest sędziów w geście solidarności z Beatą Morawiec, Igorem Tuleyą i Pawłem Juszczyszynem. "Zbigniew Ziobro nie oferuje Polakom nic" - Polska Times

Komentarze 20

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

z
zw-kowalski

W grudniu 2017 roku w Żorach tragicznie zginął mój syn. Prokurator Kuchta nawet nie przyjechał na miejsce wypadku. Nakazał prowadzić czynności policji. Ci nie zabezpieczyli miejsca zdarzenia. Na miejsce technik przyjechał dopiero dnia następnego. Technik był tej klasy, że w protokole wpisał 8 cyfrowy numer komorkowy zamiast 9 cyfrowego. Wystąpiłem o kopie z akt. Prokurator Kuchta kserokopie wydawał miesiącami. Wniosłem skargę na przewlekłość postępowania. 17 września SO w Gliwicach, OZ Rybnik w składzie Olga Nocoń, Lucyna Pradelska-Staniczek, katarzyna Gozdawa - Grajewska stwierdziły, że nie wydanie kopii z akt postępowania przez kilka miesięcy nie jest przewlekłością postępowania. Szkoda , że owe kobiety nie napisały, że przecież wydał a mógł wcale nie wydać. tzw Blondynka w punkcie ksero kopiuje dowolny dokument w kilka minut. Prokurator mający sekratarki i zarabiający ok 4 mln nim przejdzie w stan spoczynku potrzebuje kilku miesięcy.

z
zw-kowalski

Kolejny przykład. W jednej sprawie wniosłem o zwolnienie od kosztów. Sprawę prowadziła sędzia Przychodzka w SR w Oleśnicy. Odmowa bo rzekomo mam nieruchomość. Idę do sądu a tam wypis z KW innego Zbigniewa ale syna Jana i Zofii a ja jestem synem Wacława i Anny. Piszę zażalenie do SO we Wrocławiu. Tam nie uznają mojego zażalenia i przyklepują postanowienie. Piszę kilka skarg do prezesa SO we Wrocławiu. Odpisuje, że mam działkę. Jadę na rozmowę w godzinach przyjęć stron. Daję prezesowi lupę aby sprawdził w moim dowodzie czyli synem jestem ja a czyim synem jest właściciel nieruchomości. Dostaję pismo od prezesa, że miałem rację ale terminy zawite minęły. Zobowiązał prezesa sadu do wyjaśnień. Co jakiś czas ponawiam pismo a kolejni prezesi nie wyjaśniają. Można powiedzieć sędziemu nie zwolnij Kowalskiego z kosztów. Ale można tak zrobić jak to zrobił prezes sądu Ryszard jaworski. Podrzucić do akt podległej sędzi wypis w KW innego Kowalskiego. tak to działa w Polsce w sądach. je na prawdę trzeba zreformować.

G
Gość

Robia to co Putin i uwazaja ,ze to zgodne z prawem.

G
Gość
18 stycznia, 18:27, Gość:

Ziobro moglby przybrac pseudonim " Roland Freisler !!!!!Polska to kraj rzadzacy przez dyktatora Kaczynskiego , Polska to rezim cala morda a Unia im daje jeszcze miliardy !!!Polska w Unii pasuje tak jak piesc do oka !

18 stycznia, 18:54, am-q:

Bredzisz. Taki u nas reżim, że możesz sobie swobodnie wypowiadać swoją opinie. Choć są to wyssane z palca bzdury. Protest kasty sędziów, którzy sądzą, że są ponad prawem. Rozbić to towarzystwo wzajemnej adoracji w proch i pył.

Ci co sie wypowiadaja sa palowani i traktowani gazem chyba ,ze to pisi co obrazaja innych

G
Gość
18 stycznia, 22:10, Gość:

Kasta bezczelna i cyniczna

Masz racje kaczysci stana kiedys brzed prawdziwym trybunylem

G
Gość
18 stycznia, 17:51, Pinokio:

Zaraz zaraz! Precz od Ziobry. To my, w ŚWIĘTOKRZYSKIM wybieramy najlepszych patriotów: Ziobro (z Krakowa), Tarczyński, Krupka (z Łodzi), Lipiec (Starachowice), Zuba (wieczna, nie do zdarcia),. O co chodzi??? IO o co chodzi???

Wez leki

G
Gość
18 stycznia, 19:14, Gość:

Polskie kastowe sądy są wolne od rozumu i niezawisłe od przyzwoitości.

Łapówkarę wypuścić na powietrze, a tego który łapówkarę ścigał zamknąć do pierdla - tyle ma Polsce do zaproponowania ta banda w togach.

Kasta won za Don.

Ty za don stary komuchu, Putin takich potrzebuje

G
Gość
18 stycznia, 18:55, Gość:

Kiedy te juszczyszyny i tuleje wreszcie znajdą się za murem ?

cicho ruski trolu.

z
zw-kowalski

Podam wam kolejny przykład patologii w polskich sądach. Ze względu na swoje COMI wniosłem o wyłączenie z orzekania SO we Wrocławiu wraz z jego sędziami. Sędzia wezwał mnie do złożenia listy sędziów. XII Co 117/20. Przewidując to za pośrednictwem Epuap 5 listopada wniosłem do prezesa sądu o wykaz. napisałem, zgodnie z możliwością, że nie wyrażam zgody na kierowanie do mnie pism w formie elektronicznej. Do dziś nie dostałem info. zadzwoniłem do sądu a tam wyjaśniono mi, że wykaz sędziów znajdę na stronie sądu. Zatem zdaniem sądu ja mam wykaz na stronie sądu a sędzia w sprawie XII Co 117/20 nie wie, że taki wykaz jest na stronie sądu. Poza tym internet jest płatny. To właśnie dowód na patologię w sądownictwie w Polsce.

Z
Zw-Kowalski

O patologii sądów świadczy przyznawanie miejsca zamieszkania dzieci po rozwodzie. Przed rozwodem kobiety zarabiają mniej niż mężczyźni i nie mają tyłu kierowniczych stanowisk. Rozwódki w 95 % otrzymują dzieci. Nagle statystyki się zmieniają. W samej tylko Oleśnicy MOPS zgłosił w prokuraturze, że ponad 400 ojców ma zaległości ponad trzy raty co jest zdaniem ustawodawcy przestępstwem. To źli ojcowie czy patologia sądów zasądzających zbyt duże alimenty. Nie można zwalać winy na ojców przy niezgodnych z prawem działaniem komorników.

z
zw-kowalski

Polska po setkach niekorzystnych wyrokach ETPCz wprowadziła ustawę o skardze i zakreśliła termin rozpoznania skargi na 2 miesiące. W KPC jest zapisane, że skargę na czynności komornika rozpoznaje się do tygodnia. Ale sędziowie uchwalili sobie, że to termin instrukcyjny a nie zawity i lecą po prostu w ch.... I nie chodzi tu o kilka dni zwłoki tylko jawne kpiny. Skargę na czynności komornika potrafią być przydzielane sędziemu który jest na urlopie czy zwolnieniu lekarskim. A powinno być , że jeśli skarga ma być rozpoznana do 7 dni to i wezwanie o uzupełnienie braków formalnych( np opłata) powinno być wystawione do 7 dni a nie po kilku miesiącach

G
Gość

Polska po setkach niekorzystnych wyrokach ETPCz wprowadziła ustawę o skardze i zakreśliła termin rozpoznania skargi na 2 miesiące. W KPC jest zapisane, że skargę na czynności komornika rozpoznaje się do tygodnia. Ale sędziowie uchwalili sobie, że to termin instrukcyjny a nie zawity i lecą po prostu w ch.... I nie chodzi tu o kilka dni zwłoki tylko jawne kpiny. Skargę na czynności komornika potrafią być przydzielane sedziemu który jest na urlopie czy zwolnieniu lekarskim. A powinno być , że jeśli skarga ma być rozpoznana do 7 dni to i wezwanie o uzupełnienie braków formalnych( np opłata) powinno być wystawione do 7 dni a nie po kilku miesiącach

G
Gość

Kasta bezczelna i cyniczna

G
Gość

Polskie kastowe sądy są wolne od rozumu i niezawisłe od przyzwoitości.

Łapówkarę wypuścić na powietrze, a tego który łapówkarę ścigał zamknąć do pierdla - tyle ma Polsce do zaproponowania ta banda w togach.

Kasta won za Don.

a
am-q
18 stycznia, 18:05, Czyściciel tóg:

Po upadku rządu dojnej zmiany i partii środkowego palca odziobrzymy prokuraturę i sądy, a pajacom " sprawiedliwości" podziękujemy jedną nocną ustawą. Sprzątanie Biedronek pozostanie dla pisowsko- ziobrowskiej sitwy szczytem marzeń.

" Spisane są czyny i rozmowy".

Całym sercem popieram rząd Prawa i Sprawiedliwości.Mam nadzieje, że będzie rządził w Polsce jeszcze wiele lat. Nigdy więcej rządów lewicy w Polsce.

Dodaj ogłoszenie