MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Protest na ulicach

(epe)
Protestujący ulicami miasta przeszli pod delegaturę Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce
Protestujący ulicami miasta przeszli pod delegaturę Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce Fot. A. Wołosz
Prawie 200 osób wzięło udział w manifestacji ulicznej 26 listopada w Ostrołęce. Ostrołęcki dzień protestu zorganizowano w ramach ogólnopolskich działań sprzeciwu wobec polityki rządu.

Protestujący ulicami miasta przeszli pod delegaturę Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce
(fot. Fot. A. Wołosz)

Protestowano przeciw rosnącemu bezrobociu, ubożeniu społeczeństwa i brakowi perspektyw na zmianę sytuacji w kraju.
Akcja protestacyjna rozpoczęła się o godzinie 14.30 na placu Bema. W okolicy Galerii Ostrołęka spotkali się członkowie "Solidarności", związków zawodowych zakładów działających w mieście. Przed wymarszem na ulice miasta głos zabrali organizatorzy akcji.
- Czas już skończyć antyspołeczną politykę, jaką uprawia rząd - mówił Eugeniusz Skolmowski, przewodniczący sekcji krajowej mleczarstwa i artykułów spożywczych NSZZ "Solidarność", związkowiec z ostrołęckiej mleczarni. - Czas zająć się tymi, którzy pomocy potrzebują, a nie wydawać nasze pieniądze na nowe samochody dla członków rządu i ministerstw.
- Domagamy się ochrony wypłat wynagrodzeń, działań na rzecz zmniejszenia bezrobocia, ochrony socjalnej dla emerytów i rencistów - przedstawiał postulaty protestujących Krzysztof Białobrzewski, szef ostrołęckiej "Solidarności".
Przed wymarszem odczytano też listy poparcia od innych związków zawodowych, popierających protest, w tym od strażaków. O trudnej sytuacji Zakładów Mięsnych "Ostrołęka" mówili tamtejsi związkowcy.
Protest przebiegał spokojnie, nie odnotowano żadnych niebezpiecznych incydentów. Nie spowodował też poważnych zakłóceń w ruchu drogowym. Z placu Bema protestujący przeszli pod delegaturę Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, gdzie złożyli swoje postulaty.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki