MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Projektantka obłożona robotą

anek
Wzmocnienie bibliotecznych stropów, na które Rada Miejska przeznaczyła sto tysięcy złotych, nie nastąpi jednak w tym roku. Projektantka obiektu inż. Barbara Antoniewicz, która ma opracować koncepcję dostosowania obiektu do nowych potrzeb, będzie mogła ją wykonać najwcześniej za dwa miesiące.

Problem bibliotecznych stropów wynikł przy okazji propozycji utworzenia w miejskiej bibliotece centrum książki, którego powstawanie miałaby rozpocząć przeprowadzka biblioteki pedagogicznej. Okazało się jednak, że obiekt budowany był na typowe potrzeby biblioteki miejskiej, z założeniem, że część księgozbioru będzie magazynowana w specjalnie do tego celu przystosowanych piwnicach.
Gdyby bibliotece przybyło książek i były one magazynowane na piętrach, stropy nie wytrzymałyby dodatkowego obciążenia. W związku z tym burmistrz postanowił wzmocnić konstrukcję budynku biblioteki i złożył wniosek do radnych o zmianę w budżecie i wyasygnowanie na ten cel stu tysięcy złotych. Remont planowany był jeszcze w tym roku, ale ponieważ projektantka obiektu Barbara Antoniewicz nie zdąży w tak krótkim czasie przygotować projektu dostosowującego budynek do nowych potrzeb, z remontem trzeba będzie zaczekać co najmniej dwa miesiące. Jak informuje wiceburmistrz Zbigniew Wiśniewski, projektantka była kilka dni temu w Wyszkowie i oglądała budynek biblioteki miejskiej oraz księgozbiór biblioteki pedagogicznej.
- Projektantka stwierdziła, że biblioteka nie jest użytkowana w pełni zgodnie z założeniami - wyjaśnia wiceburmistrz. - Na przykład w czytelni naukowej nie powinno być żadnych regałów z książkami, a jednak są. Założenie było takie, że większość zbiorów ma być jednak w magazynach. Ponieważ pani Antoniewicz jest bardzo obłożona pracą i poprosiła nas o dwa miesiące, aby uporać się z pracą i zająć się naszym projektem, zgodziliśmy się i zaczekamy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki