Prezes OTBS: Budujemy w Ostrołęce nowy blok

red
Rozmowa Z Arturem Ciecierskim, prezesem Towarzystwa Budownictwa Społecznego

Od niedawna prezesuje Pan Ostrołęckiemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego. I od razu przystępuje do budowy nowego bloku mieszkalnego.

Tak. Głównym zadaniem inwestycyjnym na ten rok, jakie stoi przed spółką, jest rozpoczęcie budowy nowego budynku mieszkalnego wielorodzinnego „G” wraz z niezbędną infrastrukturą i zagospodarowaniem terenu przy alei Jana Pawła II. Inwestycja ta realizowana jest w ramach nowego rządowego programu wsparcia społecznego budownictwa czynszowego, którego współinicjatorem jest Bank Gospodarstwa Krajowego. Spółka uzyskała pozwolenie na budowę i na chwilę obecną trwają przygotowania do wyłonienia wykonawcy. Równolegle złożony został wniosek do BGK o uzyskanie finansowania zwrotnego w ramach wspomnianego wyżej programu.

Jak będą wyglądały mieszkania w nowym bloku? Znajdą się w nim także, co jest nowością w blokach OTBS, lokale użytkowe...

W budynku przewidzianych zostało 36 lokali mieszkalnych o powierzchniach od ok. 36 do niespełna 70 m kw., a także dwa lokale usługowe, przeznaczone na sprzedaż). Takie zróżnicowanie powierzchni użytkowej lokali mieszkalnych pozwoli, w naszej opinii, w większym stopniu na zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych części mieszkańców regionu. Umiejscowienie lokali usługowych w obrębie budynku uzasadnione jest dynamicznym rozwojem zarówno osiedla OTBS, jak i terenów ościennych. Rozwój ten zapewni potencjalnym nabywcom tych lokali doskonałe warunki do prowadzenia i rozwoju działalności gospodarczej, a mieszkańcom bliskość niezbędnych punktów handlowo-usługowych, których w bezpośrednim otoczeniu osiedla OTBS niewątpliwie brakuje.

Na mieszkanie w bloku OTBS nie może jednak liczyć każdy. Jakie warunki trzeba spełnić, żeby móc się o nie starać?

Jako, że swoistą misją i ideą przyświecającą towarzystwom budownictwa społecznego jest pomoc w rozwiązywaniu problemów mieszkaniowych, osoby, które chciałyby zawrzeć z naszym towarzystwem umowę najmu lokalu mieszkalnego nie mogą (w dniu objęcia tegoż lokalu) posiadać tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego w Ostrołęce. Wymóg ten dotyczy również wszystkich osób zgłoszonych do wspólnego zamieszkiwania. Posiadanie lokalu mieszkalnego przez najemcę lub osobę zgłoszoną do wspólnego zamieszkiwania przez najemcę w innej miejscowości nie uniemożliwia najmu lokalu w zasobach OTBS, o ile zmiana miejsca zamieszkania wiąże się z podjęciem przez członka gospodarstwa domowego pracy w pobliżu miejsca położenia zasobów OTBS, w których znajduje się lokal, o którego wynajem się ubiega. Osoby chcące zostać najemcą lokalu w nowym budynku podlegają również weryfikacji pod kątem osiąganych dochodów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do złożenia wniosku o najem lokalu mieszkalnego. Wnioski dostępne są do pobrania ze strony internetowej spółki: www.otbs.com.pl bądź bezpośrednio w siedzibie spółki.

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie