Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Prezes odwołany

(ar)
Rada Nadzorcza spółdzielni Dom Młodych na posiedzeniu 9 października odwołała z funkcji prezesa Krzysztofa Zalewskiego. Wypowiedzenia jednak wręczyć nie mogła, bowiem prezes od 2 do 13 października przebywał on na zwolnieniu lekarskim.

- Zapowiadałem na ostatnim walnym zgromadzeniu, że prezes Zalewski prędzej czy później zostanie odwołany. Chcieliśmy zaczekać z tą decyzją do zakończenia lustracji. Sprawy przybrały jednak taki obrót, że, także pod naciskiem spółdzielców podjęliśmy decyzję już teraz - informuje Franciszek Rojek, przewodniczący rady nadzorczej.
Powodem przyspieszonego odwołania prezesa był m.in. fakt, że po ostatnim walnym zgromadzeniu rezygnację złożył Henryk Szostak, jedyny członek zarządu Spółdzielni. 24 września o rozwiązanie stosunku pracy od 1 października (z trzymiesięcznym wypowiedzeniem) wniosła także Henryka Kutyłowska, główna księgowa. Z pracy w radzie nadzorczej zrezygnowała również Małgorzata Łuniewska, sekretarz rady.
- W tej sytuacji musieliśmy powołać nowy zarząd, zwłaszcza, że prezes Zalewski wykazywał coraz większy brak zainteresowania sprawami spółdzielni - mówi przewodniczący Rojek.
W skład nowego Zarządu spółdzielni weszli: Dorota Mroczkowska, Janusz Hoffman, Bogdan Wilczyński (były wiceprezes), Wiesław Wajszczyk.

Sprostowanie

Na prośbę członków Spółdzielni Mieszkaniowej Dom Młodych z ul. Kaczej i w imieniu własnym proszą o zamieszczenie sprostowania do artykułu "Zgiełk emocji" zamieszczonego w 39 nr. TO.
Zamieszczona w artykule informacja "że długi spółdzielni wzięły się głównie stąd, że w ostatnich dwóch latach spółdzielnia zainwestowała 620 tys. zł w nowe obiekty mieszkaniowe przy ul. Kaczej" jest mylącym uproszczeniem. Na zebraniu szczegółowo referowałam, jakie środki własne Spółdzielni zostały zaangażowane w poszczególne zadania inwestycyjne i na inwestycję mieszkaniową przy ul. Kaczej przypada ok. 88 tys. złotych.
Druga informacja dotyczy kredytów. Te, które spółdzielnia ma do spłacenia, była zaciągnięte przed 1992 rokiem na budowę bloków. Są one objęte w spłacie pomocą ze strony budżetu państwa i są spłacane przez członków zamieszkujących w kredytowanych blokach. Okres ich spłaty jest ustalony do 2017 roku. Żadnych innych kredytów inwestycyjnych lub obrotowych spółdzielnia nie zaciągała.
Henryka Kutyłowska,
główna księgowa SM Dom Młodych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki