Prezes firmy Solbet do dyrektor kina w Solcu Kujawskim: -...

  Prezes firmy Solbet do dyrektor kina w Solcu Kujawskim: - Protestujemy przeciwko wyświetlaniu filmu "Kler"

  Zdjęcie autora materiału
  Agnieszka Domka-Rybka

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Prezes firmy Solbet do dyrektor kina w Solcu Kujawskim: - Protestujemy przeciwko wyświetlaniu filmu "Kler"

  ©Materiały dystrybutora

  Zboczeńcy zdarzają się w kościołach, szkołach, domach kultury, teatrach i urzędach - argumentuje Marek Małecki.
  Prezes firmy Solbet do dyrektor kina w Solcu Kujawskim: - Protestujemy przeciwko wyświetlaniu filmu "Kler"

  ©Materiały dystrybutora

  Marek Małecki, prezes znanej soleckiej firmy Solbet napisał w mailu do Urzędu Miasta i Gminy w Solcu Kujawskim: "W związku z zamówionym filmem "Kler", który ma być wyświetlany na sprzęcie SOLBET-u, protestujemy przeciwko wyświetlaniu. Jeżeli Pani Dyrektor (Soleckiego Centrum Kultury - przyp. red.) wyświetli na sprzęcie Solbetowskim ten film nigdy nie otrzyma żądnego sponsoringu, i nigdy nie będzie Pani brana pod uwagę jako poważna osoba przez Dyrekcję i Zarząd SOLBET-u. Nie po to zakupiliśmy sprzęt do wyświetlania filmów i wyposażyliśmy salę kinową, żeby Pani rozpowszechniała pedofilię, która jest nieprawdziwa. W filmie jest jeden aktor przebrany za pedofila i gra księdza. Czy w tak małym miasteczku jak Solec Kujawski obniża Pani Dyrektor wartość religii i szerzy nieprawdziwy obraz kościoła. Zboczeńcy zdarzają się w kościołach, szkołach, domach kultury, teatrach i urzędach" (pisownia oryginalna).  O komentarz poprosiliśmy Zbigniewa Stefańskiego, rzecznika prasowego Urzędu Miasta i Gminy w Solcu Kujawskim.

  Odpowiedział nam: "Potwierdzam, że mail dotyczący filmu Kler wpłynął do urzędu. W udzielonej odpowiedzi, którą podpisali burmistrz, przewodniczący rady miejskiej i dyrektor Soleckiego Centrum Kultury zwrócili uwagę, że zarówno samorząd, jak i SCK nie są uprawnieni do cenzurowania polskiej kinematografii oraz ograniczania swobody w wyborze filmów, które zamierzają obejrzeć mieszkańcy. "Jednocześnie głęboko wierzymy w mądrość i umiejętność dokonywania przez członków naszej wspólnoty rozsądnej oceny otaczającej ich rzeczywistości, bez konieczności narzucania im schematu tej oceny przez władzę samorządową" - puentują pismo.

  - Na tym korespondencja między firmą a urzędem zakończyła się - podsumował Zbigniew Stefański.

  O komentarz poprosiliśmy także Solbet - czekamy na odpowiedź.  Więcej na ten temat napiszemy w jutrzejszej, papierowej "Pomorskiej" oraz na plus.pomorska.pl


  Pedofilia w Kościele - dlaczego to problem na taką skalę?


  Czytaj treści premium w Tygodniku Ostrołęckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Specjalnie dla Was

  Wideo