MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prezent dla gimnazjalistów

(mb)
Wójt Henryk Kozłowski przekazuje sztandar dyrektorce Danucie Cholewie
Wójt Henryk Kozłowski przekazuje sztandar dyrektorce Danucie Cholewie Fot. A. Melnicka
Gimnazjaliści z Czerwonki i okolic uczą się już w nowym budynku. 1 września w Czerwonce uroczyście oddano do użytku nowy budynek gimnazjum wraz z salą gimnastyczną. Budowa trwała nieco ponad dwa lata, pieniądze pochodziły przede wszystkim z budżetu gminy.

Wójt Henryk Kozłowski przekazuje sztandar dyrektorce Danucie Cholewie
(fot. Fot. A. Melnicka)

Uroczysty początek roku szkolnego w nowym budynku połączony był z wręczeniem szkole sztandaru, ufundowanego przez gminę, na którym uwieczniony został patron gimnazjum - papież Jan Paweł II i jego słowa "Być wielkim to znaczy służyć".
Przed otwarciem nowej szkoły w miejscowym kościele odprawiona została Msza św., podczas której biskup Stanisław Stefanek poświęcił sztandar. Po uroczystym przecięciu wstęgi przed budynkiem i poświęceniu szkolnych pomieszczeń, w wypełnionej po brzegi sali gimnastycznej wójt Henryk Kozłowski przekazał sztandar dyrektorce Danucie Cholewie, która oddała go w ręce uczniów. Tego dnia uczniowie złożyli też uroczyste ślubowanie.
W budynku nowej szkoły jest sześć sal lekcyjnych, w tym pracownia komputerowa oraz fizyczno-chemiczna. Jest kuchnia ze stołówką, a w szatni każdy z 95 uczniów ma swoją szafkę. Z sali gimnastycznej korzystają także uczniowie sąsiedniej podstawówki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki