Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poznaj najzdolniejszych gimnazjalistów i ich sukcesy

iwa
Od lewej: Tomasz Błaszczak, Marcin Kosiewski, Piotr Jędrzejczyk, Tomasz Michalski, Katarzyna Domurat, Edyta Abramczyk i Paula Zapadka – prymusi z myszynieckiego gimnazjum
Od lewej: Tomasz Błaszczak, Marcin Kosiewski, Piotr Jędrzejczyk, Tomasz Michalski, Katarzyna Domurat, Edyta Abramczyk i Paula Zapadka – prymusi z myszynieckiego gimnazjum I. Wysocka
Zespół Szkół w Myszyńcu może się w tym roku pochwalić wyjątkowo licznymi sukcesami swoich uczniów.

Jednym z najbardziej uhonorowanych uczniów klas trzecich gimnazjum w Myszyńcu jest Mateusz Zieliński. Chłopak został już po raz drugi laureatem wojewódzkiego konkursu historycznego, zorganizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty (w ubiegłym roku odniósł podobny sukces); finalistą konkursu pod nazwą "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1921-1945" i zdobywcą trzeciego miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "Krąg". Nastolatkowi w przygotowaniach pomagał nauczyciel Dariusz Wróblewski.

Tytuł laureata olimpiady zwalnia ucznia z jednej części egzaminu gimnazjalnego - humanistycznej, bądź matematyczno-przyrodniczej.
Uczniowie ZS w Myszyńcu spisali się także w wojewódzkim konkursie geograficznym. Jego laureatką została Edyta Abramczyk. Natomiast Paula Zapadka i Kasia Domurat zdobyły tytuły finalistek konkursu. Przygotowywaniem uczennic do tego konkursu zajmowała się nauczycielka Anna Aptacy. Szkoła ma także zdolnego chemika. Tomasz Michalski, przygotowywany przez panią Irenę Olender, zdobył tytuł laureata wojewódzkiego konkursu chemicznego.

To jeszcze nie wszystkie sukcesy gimnazjalistów z Myszyńca. Pierwsze miejsce w jednej z dwóch form Ogólnopolskiego Konkursu Histo-rycznego "Krąg' zajął uczeń pierwszej klasy, Tomasz Błaszczak. Chłopiec napisał pracę na temat "Regionalne skarby kultury bogactwem całego narodu". Pomagała mu w tym nauczycielka Marzena Turek. Piotr Jędrzejczyk i Marcin Kosiewski zostali natomiast finalistami wspomnianego już wcześniej konkursu "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1921-1945".

Dyrektor szkoły, Mirosław Aptacy nie kryje dumy z osiągnięć uczniów.
- Jestem przekonany, że trzeba pracy nie tylko rocznej, ale także wieloletniej z uczniem - mówi. - Uczniowie pracują także po lekcjach. Są u nas koła zainteresowań, spotkania indywidualne. Najczęściej praca pod kątem przygotowania do konkursu zaczyna się już w pierwszej klasie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki