Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Powrót do szkoły. Czarnek: Nie widzimy zagrożeń dla nauki stacjonarnej ani w krótszym, ani w dłuższym horyzoncie czasowym

OPRAC.:
Aleksandra Kiełczykowska
Aleksandra Kiełczykowska
Powrót do szkoły. Czarnek: Nie widzimy zagrożeń dla nauki stacjonarnej ani w krótszym, ani w dłuższym horyzoncie czasowym
Powrót do szkoły. Czarnek: Nie widzimy zagrożeń dla nauki stacjonarnej ani w krótszym, ani w dłuższym horyzoncie czasowym krzysztof kapica
- Przewiduję, że uczniowie wrócą do szkół na cały rok. Nie widzimy zagrożeń dla nauki stacjonarnej ani w krótszym, ani w dłuższym horyzoncie czasowym - powiedział w programie "Gość Wydarzeń" minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. W środę rozpoczyna się nowy rok szkolny.

1 września rozpoczyna się rok szkolny, który, według planów, ma być prowadzony w formie stacjonarnej. O to, na jak długo dzieci wrócą do szkół pytany był minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w programie „Gość Wydarzeń”.

- Przewiduję, że na cały rok. To są przewidywania, a nie zapewnienie, według wszystkich modeli, które są rozpatrywane i analizowane w Ministerstwie Zdrowia. Nie widzimy zagrożeń dla nauki stacjonarnej ani w krótszym, ani w dłuższym horyzoncie czasowym - odpowiedział.

Dodał, że czwarta fala pandemii koronawirusa różni się od poprzednich. - Zostawiamy dyrektorom szkoły to uprawnienie, które mieli do tej pory, aby wespół ze służbami sanitarnymi decydować o przejściu na naukę zdalną grupy osób lub całej szkoły, wówczas, gdy pojawią się tam ogniska zakaźne – tłumaczył polityk.

Podkreślał, że „słucha wszystkich ekspertów i jest w stałym kontakcie z Ministerstwem Zdrowia”. - Z panem ministrem zdrowia zaplanowaliśmy m. in. szybki powrót do szkół po lockdownie wielkanocnym, pomimo sprzeciwów. To było znakomitą decyzją, pomimo tego, że niektórzy eksperci mówili, że powrót do szkół w kwietniu i maju to historia science-fiction, niczym z powieści Lema - ocenił.

Minister przekazał również, że zaszczepionych jest 70-80 procent nauczycieli. Jednocześnie podziękował im za tak liczne zaszczepienie i wykazanie się odpowiedzialnością. - Wszystkich innych zachęcam, bo to jest sposób na zabezpieczenie się przed ciężkim zachorowaniem i śmiercią - dodał.

Szczepienie uczniów w szkołach od 1 września 2021. Są wytyczne MEiN dla szkół

Szczepienie uczniów w szkołach od 1 września 2021. Wytyczne ...

Powrót do szkoły i organizacja zajęć

MEiN w sierpniu opublikował wytyczne dotyczące między innymi organizacji zajęć.

Między innymi według nich do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej, a jeśli taki objaw pojawi się w szkole – nauczyciel powiadamia rodziców i ci muszą odebrać dziecko z placówki.

Uczeń ma posiadać własne przybory i podręczniki oraz nie może wymieniać się nimi z innymi uczniami. Jednocześnie nie powinien przynosić do szkoły niepotrzebnych przedmiotów.

Zarekomendowano także ograniczenie korzystania z transportu publicznego na rzecz prywatnych pojazdów, czy rowerów.

Wszystkie wytyczne można znaleźć na stronie MEiN.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Powrót do szkoły. Czarnek: Nie widzimy zagrożeń dla nauki stacjonarnej ani w krótszym, ani w dłuższym horyzoncie czasowym - Portal i.pl

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki