MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Powódź może być groźna

bum
Zabezpieczenie przeciwpowodziowe powiatu ostrowskiego pozostawia wiele do życzenia. W pow. ostrowskim zagrożone powodzią są trzy gminy położone w dolinie Bugu: Małkinia Górna, Brok i Nur. Co prawda, ostatnia powódź o lokalnym zasięgu miała miejsce w lutym 2000 r. (zostało wtedy podtopionych 10 gospodarstw w gm. Małkinia), ale Bug jest rzeką groźną i bez właściwego zabezpieczenia doliny w razie większego przyboru wód może spowodować wiele zniszczeń.

Zagrożone bezpośrednio powodzią są: Klukowo, Zawisty Nadbużne i Małkinia Górna, a pośrednio: Kiełczew, Prostyń, Treblinka, Boreczek, Przewóz i Borowe (wszystkie wsie w gminie Małkinia). Ponadto powódź może zagrozić części miasta Brok oraz wsiom Kaczkowo Stare i Bojany w gm. Brok.

Zarząd Powiatu wyraził niedawno głębokie zaniepokojenie stanem zabezpieczenia przeciwpowodziowego powiatu ostrowskiego. Czym prędzej powinno się zabezpieczyć przed powodzią Małkinię-Piaski, Rostki Wielkie, Zawisty Nadbużne, Przewóz i Klukowo, a władze gminy Małkinia i powiatu ostrowskiego nie poradzą sobie z tym.
Jest jeszcze jeden problem. W pobliżu Gąsiorowa w gm. Zaręby Kościelne Bug na skutek erozji coraz bardziej zbliża się do drogi wojewódzkiej na odcinku Małkinia-Nur. Jeśli brzegi rzeki nie zostaną umocnione, droga może zostać przerwana.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki