Powiat przasnyski. Znamy wyniki Budżetu Obywatelskiego Powiatu Przasnyskiego na 2022 rok. 3.01.2022

Piotr Ossowski
Piotr Ossowski
Udostępnij:
Powiat przasnyski - jako jeden z nielicznych samorządów powiatowych - umożliwia mieszkańcom decydowanie o tym, na jakie pomysły ma zostać przeznaczona część środków publicznych, dzięki uchwalonemu budżetowi obywatelskiemu.

To już druga edycja Budżetu Obywatelskiego Powiatu Przasnyskiego.

- Spośród czterech pomysłów zaproponowanych do zrealizowania w ramach zadań powiatowych mieszkańcy wybrali jeden, którego koszt to 80 tysięcy złotych. Wszystkie projekty gminne, które zostały dopuszczone do głosowania, zakwalifikowały się do realizacji w 2022 roku – informuje powiat przasnyski.

Zwycięskie projekty w drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Powiatu Przasnyskiego

Kategoria ogólnopowiatowa

Budowa miejsc postojowych przy drodze powiatowej w miejscowości Krzynowłoga Mała – 284 oddanych głosów

Opis projektu: Budowa miejsc postojowych (zatoki postojowej) wraz ze zmianą organizacji ruchu i budową przejścia dla pieszych w miejscowości Krzynowłoga Mała jest konieczne dla poprawy bezpieczeństwa pieszych oraz innych uczestników ruchu drogowego. Proponowane miejsce budowy znajduje się naprzeciwko cmentarza, a dodatkowo z obu stron drogi jest wzniesienie co bardzo ogranicza widoczność. Szczególne utrudnienia występują w okresie Wszystkich Świętych oraz pogrzebów. Koszt: 80 000 zł.

Kategoria gminna

Montaż stojaków na rowery oraz elementów małej architektury w miejscowościach: Krzynowłoga Mała, Ulatowo Adamy i Skierkowizna - 168 oddanych głosów
Opis projektu:
Obecnie znacząco zwiększa się ruch rowerowy, a więc stojaki są potrzebne. Natomiast zbieranie korków pomoże osobom niepełnosprawnym ponieważ dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na akcje związane z pomocą osobom niepełnosprawnym. Koszt: 6 000 zł.

Sacharynek - czyli wirtualna promocja pogranicza – Gmina Chorzele, 93 oddane głosy
Opis projektu:
Od lat 90. XX wieku Chorzele są traktowane jako miasto tranzytowe w drodze na Mazury. Tymczasem dziedzictwo pogranicza może być na tyle ciekawe, że warto będzie zatrzymać się tutaj na dłużej. Wymaga to jednak lepszego wyróżnika – na wzór mazurskiego Pofajdoka. Chorzelski Sacharynek ma szansę stać się efektownym symbolem pogranicza Mazowsza oraz Warmii i Mazur; pomysł ten ma duży potencjał do wykorzystania w celach promocyjnych całego mikroregionu pogranicza. Koszt: 11 000 zł

Ustawienie lampy solarnej - jako urządzenie poprawiające bezpieczeństwo ruchu w obrębie skrzyżowania na drodze powiatowej nr 3223 W w miejscowości Kobylaki Korysze - 64 oddane głosy
Opis projektu:
Obecnie znacząco zwiększa się ruch zarówno samochodów osobowych, jak również maszyn rolniczych w porze jesiennej kiedy zapada zmrok, a pieszy jest słabo widoczny. Dlatego też takie działanie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drodze powiatowej. Koszt: 10 000 zł.

Ustawienie lampy solarnej - jako urządzenie poprawiające bezpieczeństwo ruchu w obrębie skrzyżowania na drodze powiatowej nr 3232 W w miejscowości Dobrzankowo – 54 oddane głosy
Opis projektu:
Ze względu na znacząco zwiększający się ruch samochodów osobowych i maszyn rolniczych, w porze jesiennej po zmroku pieszy poruszający się po drodze jest słabo widoczny. Realizacja projektu przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drodze powiatowej. Koszt: 10 000 zł.

Ustawienie dwóch stacji naprawczych dla rowerów w Przasnyszu – 50 oddanych głosów
Opis projektu:
W obecnym czasie ruch rowerowy stał się bardzo modny. Jednakże w przypadku awarii roweru jest duży problem z jego naprawą. Dlatego też ustawienie dwóch stacji naprawczych dla rowerów jest wyjściem naprzeciw osobom korzystającym z tego środka lokomocji. Koszt: 21 000 zł.

Szczegółowe wyniki i statystyki głosowania na stronie Budżetu Obywatelskiego Powiatu Przasnyskiego: TUTAJ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Tygodnik Ostrołęcki
Dodaj ogłoszenie