Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Powiat ostrołęcki. Marex z gminy Rzekuń inwestuje w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. W zamian – zwolnienie z podatków

Piotr Ossowski
Piotr Ossowski
Powiat ostrołęcki. Marex z gminy Rzekuń inwestuje w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. W zamian – zwolnienie z podatków. Marex to producent opakowań z tektury falistej.

Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała pierwszą w 2020 roku decyzję o wsparciu inwestycji w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

- Otrzymała ją spółka Marex Stanisław Gołębiewski z miejscowości Goworki w powiecie ostrołęckim, która zajmuje się produkcją opakowań oraz materiałów reklamowych z tektury falistej. W ramach planowanej inwestycji firma Marex zakupi maszyny i urządzenia umożliwiające zwiększenie możliwości produkcyjnych oraz poprawę wydajności pracy. Inwestor zadeklarował zwiększenie dotychczasowego zatrudnienia o co najmniej 5 osób oraz poniesienie 2,1 mln zł nakładów inwestycyjnych. Decyzja wydana spółce daje jej podstawę do zwolnienia z podatku dochodowego przez 12 lat – informuje w komunikacie prasowym W-MSSE.

Program Polska Strefa Inwestycji to instrument – funkcjonujący od 2018 roku – który zastępuje wcześniej funkcjonujące specjalne strefy ekonomiczne.

- Ustawa o wspieraniu nowych inwestycji zakłada, że cała Polska stała się specjalną strefą. Przedsiębiorca może uzyskać ulgę podatkową, inwestując już nie tylko w dotychczasowych specjalnych strefach ekonomicznych, ale w każdej lokalizacji w Polsce. Inwestorzy mogą się ubiegać o zwolnienie z podatku dochodowego na okres od 10 do 15 lat. Jest to niewątpliwie atrakcyjna zmiana i zachęta inwestycyjna dla wielu firm, które chciałyby skorzystać z tego typu wsparcia – informuje W-MSSE.

Zobacz inne materiały

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki