MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Powiat makowski. Nowy wicestarosta, nowe prezydium rady powiatu

Renata Jasińska
Renata Jasińska
YouTube
Rada powiatu zebrała się w piątek 27.03.2020. Ze względu na stan zagrożenia epidemicznego radni obradowali w rękawiczkach i maseczkach.

Znaleźliśmy się w bardzo trudnej sytuacji. Dzisiejsza sesja jest zwołana z konieczności, a nie dla naszej przyjemności. Mija nam praktycznie już termin wyboru nowego wicestarosty - oświadczył starosta Zbigniew Deptuła i podziękował radnym, którzy zdecydowali się wziąć udział w sesji.

- Spełniliśmy swój obowiązek radnych rady powiatu, wypełniliśmy przepisy prawne i wybraliśmy nowy skład prezydium rady powiatu i osobę na stanowisko wicestarosty - dodał.

Nowym wicestarostą został Dariusz Wierzbicki, który do tej pory pełnił funkcję przewodniczącego rady powiatu (funkcję wicestarosty pełnił już w poprzedniej kadencji). Na stanowisko przewodniczącej rady powiatu powołano z kolei Teresę Jolantę Włoczkowską, dotychczasową wiceprzewodniczącą rady. Wiceprzewodniczącym został Dariusz Budny, który wcześniej zrezygnował z pełnienia funkcji wicestarosty.

Zobacz także

- Jestem przekonany, że wszystkie wybrane osoby, będą swoje funkcje pełniły bardzo dobrze - stwierdził starosta Zbigniew Deptuła i pogratulował nowo wybranym.

Deklaruję chęć współpracy ze wszystkimi radnymi, bo każdy głos, który będzie fajnym pomysłem i głosem doradczym jest jak najbardziej potrzebny. Deklaruję że drzwi mojego pokoju będą zawsze otwarte

- mówił Dariusz Wierzbicki.

Zobacz inne materiały

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki