Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poświęcona i gotowa do jazdy

(mm)
Na pamiątkę otwarcia nowej drogi fragment jej struktury otrzymał m.in. wiceprzewodniczący RG J. Prusaczyk (z prawej) i sołtys Jerzy Olender (w środku)
Na pamiątkę otwarcia nowej drogi fragment jej struktury otrzymał m.in. wiceprzewodniczący RG J. Prusaczyk (z prawej) i sołtys Jerzy Olender (w środku) Fot. M. Mrozek
We wsi Kuczyńskie w gminie Kadzidło uroczyście oddano do użytku nową drogę. Jest to w tym roku pierwsza droga na Mazowszu zbudowana z funduszy sapardowskich.

Na pamiątkę otwarcia nowej drogi fragment jej struktury otrzymał m.in. wiceprzewodniczący RG J. Prusaczyk (z prawej) i sołtys Jerzy Olender (w środku)
(fot. Fot. M. Mrozek)

Prace na budowie drogi zakończyły się już 30 kwietnia. Wstęgę na odcinku drogi Kadzidło-Kuczyńskie-Strzałki-Piasecznia o długości 2484 metrów przecięli 29 czerwca: wójt Jan Pabich, ksiądz proboszcz Marian Niemyjski, wiceprzewodniczący rady Jerzy Prusaczyk oraz przedstawiciel wykonawcy z firmy Ostrada i radny gminny Jan Nowak. To drugi i ostatni etap dwuletniej inwestycji. Cała droga mierzy ponad sześć kilometrów.
Drogę poświęcił i o opiekę św. Krzysztofa, patrona kierowców, dla tych, którzy będą się po niej poruszali, modlił się ksiądz prałat Niemyjski.
Symboliczne próbki struktury drogi od wykonawcy z zatkniętą na nich flagą Unii Europejskiej otrzymali wójt, wiceprzewodniczący rady Jerzy Prusaczyk, sołtys Jerzy Olender i ksiądz proboszcz.
- Na początku lipca gmina powinna otrzymać zwrot pieniędzy. W całości droga kosztowała 470 tys. zł, z czego naszych środków było 201 tys. zł - poinformował wójt. Drogę budowała ostrołęcka firma Ostrada

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki