Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Poseł kontroluje policję

(jp)
Poseł Stanisław Kurpiewski (SLD) poskarżył się na działalność ostrołęckiej policji do Komendy Wojewódzkiej w Radomiu. Miejską komendą w Ostrołęce kieruje podinsp. Mirosław Dąbkowski popierany w ostatnich wyborach samorządowych przez PiS.

Pismo do komendanta wojewódzkiego nadinspektora Wiesława Stacha poseł Kurpiewski wysłał latem. Było to pismo bardzo tajemnicze, bo poseł zaprzeczył, jakoby w ogóle taki dokument stworzył.
- To jakieś plotki. Nigdy nie skarżyłem się na ostrołęcką policję do Radomia - powiedział nam Kurpiewski.
W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Radomiu ustaliliśmy jednak coś zupełnie innego.
- Na postawie listu pana posła Kurpiewskiego komendant wojewódzki zarządził postępowanie wyjaśniające w komendzie miejskiej w Ostrołęce - powiedziała nam Magdalena Siczek z biura prasowego komendy wojewódzkiej. - Potraktowaliśmy pismo posła jako skargę, ponieważ skarga może być podstawą do uruchomienia kontroli inspektoratu spraw wewnętrznych.
Inspektorat to swego rodzaju policja w policji. Bada, czy policjanci postępują zgodnie z prawem i wewnętrznymi procedurami.
- Zarządzona kontrola w Komendzie Miejskiej w Ostrołęce nie potwierdziła wątpliwości zgłaszanych przez pana posła - powiedziała nam Magdalena Siczek. - Odpowiedź od komendanta pan poseł otrzymał na piśmie.
Próbowaliśmy dowiedzieć się jakie konkretnie zarzuty pod adresem ostrołęckiej policji znajdowały się w piśmie posła do komendanta. O skardze Kurpiewskiego zrobiło się ostatnio głośno w Ostrołęce. Pogłoski krążące po mieście sugerowały nawet, że posłowi nie podoba się śledztwo w sprawie Ostrołęckiego Ruchu Wspierania Przedsiębiorczości. Jednak sam poseł zaprzecza jakoby na cokolwiek się skarżył. Komendant miejski Mirosław Dąbkowski odmówił nam jakiejkolwiek wypowiedzi na ten temat. Z informacji uzyskanych w zespole prasowym KWP wynika, że poseł interweniował między innymi w sprawie pracy posterunku w Goworowie i była to interwencja na wniosek jednego z wyborców. Co poza tym zawierało pismo posła, komenda wojewódzka nie chciała nam ujawnić. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że poseł zarzucał komendantowi brak współpracy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki