MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Poseł Arkadiusz Czartoryski zostanie ministrem spraw wewnętrznych?

redakcja
archiwum TO
Obecny szef MSWiA Joachim Brudziński ma się ubiegać o mandat europosła w tegorocznych wyborach. Gdyby go zdobył, potrzebna będzie zmiana na stanowisku ministra. Na giełdzie nazwisk najczęściej padają dwa, w tym jedno ostrołęckie...

Takie informacje podało Radio RMF. Ostrołęcki poseł miał powiedzieć dziennikarzowi tej stacji, że na razie traktuje to jako żart medialny.

My także poprosiliśmy Arkadiusza Czartoryskiego o komentarz do doniesień Radia RMF.

- To wymysły dziennikarza RMF - mówi nam ostrołęcki poseł. - Podszedł do mnie i powiedział, że moje nazwisko pojawia się na karuzeli nazwisk. Odpowiedziałem, że na karuzeli to ja byłem ostatni raz, jak miałem 10 lat - żartuje poseł PiS.

I dodaje:

Ja się przede wszystkim sprawdzam w obecnej kadencji Sejmu jako przewodniczący komisji spraw wewnętrznych i administracji. Tę pracę sobie cenię i daje mi ona satysfakcję, chciałbym tę misję pełnić do końca kadencji, zwłaszcza że mamy jeszcze kilka ważnych ustaw w przygotowaniu.

Tymczasem - jak zdradził nam poseł Czartoryski - niewykluczone, że jego nazwisko pojawi się na listach do Parlamentu Europejskiego.

- Mogę potwierdzić, że w tym kontekście moje nazwisko rzeczywiście pojawia się na karuzeli - żartuje. - Pełne listy nie są jeszcze gotowe, znamy tylko liderów (w naszym okręgu będzie nim Adam Bielan - przyp. red.). Nie wykluczam, że ja także będę kandydował.

Był w rządzie

Arkadiusz Czartoryski był przed laty wiceministrem spraw wewnętrznych.
2 listopada 2005 powołano go na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. 15 maja 2006 zrezygnował ze stanowiska, dymisję przyjęto 31 maja 2006. 25 czerwca 2007 został wybrany na sekretarza klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki